Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.10 09:14

Ekonomistas Mačiulis: jau kelis dešimtmečius turime neadekvačiai veikiančią švietimo sistemą

Malvina Baužytė, ELTA 2020.02.10 09:14

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad aukštosios mokyklos Lietuvoje naudoja didelius mokesčių mokėtojų pinigus, kurie išleidžiami vėjais.

„Jeigu aukštosios mokyklos neatlieka savo funkcijos, jei naudoja labai didelius mokesčių mokėtojų pinigus, tai ar tikrai valstybė negali pasakyti, kad šie mokesčių mokėtojų pinigai yra išleidžiami vėjais – yra šildomi pastatai, yra leidžiami milijonai eurų administracinių darbuotojų atlyginimams, bet studentai negauna minimalių kompetencijų, kurias turėtų įgauti 21 amžiaus universitete. Tą galima pamatuoti ir tą galima parodyti“, – „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicijaׅ“ teigė jis.

Anot jo, jau kelis dešimtmečius Lietuvoje veikia neadekvati švietimo sistema.

„Jeigu valstybė nebeturi sverto ir noro pasakyti universitetui, kad paslaugos jūsų netenkinamos ir reikia tą problemą centralizuotai spręsti, tada mes ir turėsime tai, ką turime daug metų. Kelis dešimtmečius turime neadekvačiai veikiančią visą švietimo sistemą“, – sakė N. Mačiulis.

Kaip ELTA jau rašė, Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys yra sakęs, kad švietimo sistemai pagal BVP Lietuva skiria vidutiniškai daugiau lėšų nei kitos EBPO šalys, bet ugdymo rezultatai negerėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi