Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.10 07:15

Dėl smarkaus be elektros šalyje tebėra 500 namų ūkių

atnaujinta 17.04
Ignas Jačauskas, BNS 2020.02.10 07:15

Pastarąją parą ugniagesiai dėl stipraus vėjo apie trisdešimt kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių.

Dėl stipraus vėjo pirmadienio pavakarę (16.00 val.) elektros vis dar neturėjo apie 500 namų ūkių Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Utenos rajonuose, pranešė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Pasak bendrovės, pirmadienį prieš vidurdienį elektros neturėjo apie 5 tūkst. namų ūkių, o nuo vidurnakčio iki 16 val. jos tiekimas buvo sutrikęs beveik 40 tūkst. namų ūkių – daugiausia Šiaurės-Vakarų Lietuvos rajonuose – Kretingos, Mažeikių, Ignalinos, Ukmergės, Biržų rajonuose, išsiskyrė ir Alytaus rajonas.

Sutrikimų priežastis – ant elektros oro linijų nuvirtę medžiai ar jų šakos.

11.54 val. ESO skelbė, kad iš viso elektros tiekimas buvo sutrikęs 20 tūkst. 11:30 val. elektros neturėjo apie 5 tūkst. ESO klientų, daugiausiai tai naujai fiksuojami gedimai - nuo ankstaus ryto iki 11:30 val. Daugiausia gedimų pastaruoju metu fiksuojama Šiaurės vakarų Lietuvos rajonuose - Kretingos, Telšių, Mažeikių, Ukmergės ir Biržų rajonuose. Kitur gyventojai praneša apie pavienius elektros tinklo gedimus.

Dažniausios elektros skirstymo paslaugos sutrikimų priežastys – nuvirtę medžiai ar jų šakos ant elektros oro linijų, kai nutraukiami laidai arba nuvirtę medžiai sutrikdo elektros energijos tiekimą ir daro įtaką transformatorinėms ar kitiems elektros įrenginiams. Trikdžius ar gedimus šalina apie 70 ESO operatyviųjų gedimų šalinimo brigadų.

Kaip buvo skelbta anksčiau, buvo laikinai apribota laivyba Klaipėdos uoste, tačiau ji pirmadienį buvo atnaujinta.

„Nebėra nei laukiančių įplaukti laivų, nei laukiančių išplaukti. Vėjas nurimo ir prieš dešimtą valandą laivyba buvo atnaujinta“, – BNS sakė uosto atstovė spaudai Dovilė Ringis.

Laivyba uoste buvo apribota sekmadienį nuo 21 val., kai vėjas buvo sustiprėjęs iki 23 metrų per sekundę. Pirmadienį 8 val. įplaukti į uostą laukė du laivai, išplaukti – vienas.

Vyko šalinti medžių

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai BNS pirmadienio rytą informavo, kad daugiausia pranešimų sulaukta Kretingos rajone, vienas iškvietimas šio rajono Vidmantų seniūnijoje buvo dėl nutrauktų elektros laidų.

Apie nuvirtusius medžius taip pat pranešta Plungėje, Kretingoje, Pagėgiuose, Kaune, Šalčininkų rajone, Elektrėnų savivaldybėje, Kupiškio, Vilkaviškio ir Jonavos rajonuose. Vilniuje, Kaišiadorių ir Klaipėdos rajonuose gauta po du iškvietimus. Vėjui nerimstant, vis dar gaunama naujų pranešimų.

Apie sužalotus žmones ar apgadintus automobilius, kitą turtą nepranešta.

Kaip BNS informavo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), dėl vėjo iki 8 val. ryto elektros tiekimas buvo sutrikęs beveik 14-kai tūkst. Lietuvos namų ūkių. Pirmadienį ryte elektros dar neturėjo apie 3 tūkst. klientų, daugiausia – Klaipėdos regione.

Pasak ESO atstovo spaudai Tomo Kavaliausko, nemažai daliai elektros energijos tiekimas jau atkurtas, tačiau stiprėjant vėjui registruojami nauji sutrikimai Utenos ir Panevėžio regionuose.

Klaipėdos jūrų uosto atstovė spaudai Dovilė Ringis BNS informavo, kad laivyba uoste apribota sekmadienį, nuo 21 val., vėjas buvo sustiprėjęs iki 23 m/s. Pirmadienio 8 valandos duomenimis, įplaukti į uostą laukia du laivai, išplaukti – vienas. Pagal prognozes, vėjas pavakarę turėtų aprimti, tuomet bus sprendžiama, ar atnaujinti laivybą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi