Lietuvoje

2020.02.10 07:23

Savaitės pradžioje lydės gausūs krituliai ir itin stiprus vėjas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.02.10 07:23

Nors pirmadienis bus šiltas, tačiau gausūs krituliai ir vėjas, siekiantis 26 m/s greitį, neleis pasimėgauti šiluma. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometrologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, Lietuvos rytiniuose rajonuose kris šalpdriba su lietumi.

Pirmadienį Lietuvos rytiniuose rajonuose kris šalpdriba su lietumi, o šalies vakaruose – lis. Kai kur galima tikėtis ir sugriaudint pavienėms perkūnijoms, didesnė jų tikimybė šalies vakariniuose rajonuose.

Gūsingas vėjas daugelyje rajonų išliks iki vidurdienio. Vėjo gūsiai sieks 16–21 m/s, o vakarų Lietuvoje vietomis ir 22–26 m/s greitį.

Trumpam į Lietuvą užsuks ir šiluma – temperatūra sieks 4–8 laipsnius šilumos. Šilčiausia turėtų būti Tauragės ir Marijampolės regionuose, nors dėl gūsingo vėjo ir gausesnių kritulių šie regionai šilumos nepajus.

Vėjo gūsiai pradės rimti po vidurdienio. Link vakaro rytiniai ir pietvakariniai šalies regionai greičiausiai tokio gūsingo vėjo nebeturės, jis sieks apie 15 m/s. Vakarinėje Lietuvos dalyje vėjo gūsiai išliks ir vakare vėjo greitis turėtų dar siekti 20–22 m/s.

Antradienio naktį vėjo gūsiai bus 15–18 m/s, o prie jūros tikėtina, kad vėjas dar sustiprės iki 20–22 m/s greičio.