Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.17 08:11

Seimui bus teikiami projektai dėl pabėgėlių, Migracijos departamento

Lietuvai rengiantis priimti daugiau nei 1 100 pabėgėlių, Seimas pradeda svarstyti įstatymo pataisas, kurios numatytų pabėgėliams taikomas garantijas ir jų teises. Europos Parlamentas ketvirtadienį skubos tvarka balsuos dėl 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų paskirstymo. Balsavimas gali turėti įtakos tolesniems veiksmams.  

Jei ketvirtadienį Europos Parlamentas pritartų papildomų 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų, prisiglaudusių Italijoje, Graikijoje ir Vengrijoje, paskirstymo mechanizmui, tai sudarytų sąlygas Europos Sąjungos Teisingumo ir Vidaus reikalų tarybai jį patvirtinti jau po savaitės. 

Pirmadienį vidaus reikalų ministrai nesutarė dėl kvotų – siūlymus tada blokavo Rytų ir Vidurio Europos šalys. Vokietija, kuri šiais metais sako sulauksianti maždaug milijono pabėgėlių, spaudžia ir kitas Europos Sąjungos valstybes prisiimti dalį naštos.

Tuo metu Lietuva rengiasi priimti pabėgėlius. Teigiama, kad dabar galiojantys Lietuvos teisės aktai ne visai atitinka Europos Sąjungos  direktyvos reikalavimus, todėl Seimui siūloma trumpinti prieglobsčio prašymų nagrinėjimo terminą, pirminės integracijos laiką, tikslinti prašytojų teises ir pareigas. 

Pabėgėliai privalo turėti teisę gauti reikalingą informaciją, naudotis vertėjo paslaugomis, gauti medicininę,  psichologinę pagalbą, socialines paslaugas, turi būti numatytos lėšos jų integracijai, vaikų mokymo sąlygos.

Parlamentui taip pat teikiamas Vyriausybės siūlymas naikinti Migracijos departamentą, o jo funkcijas perduoti Policijos departamentui ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

Darbo partija siūlo įpareigoti Vyriausybę pabėgėlių skaičių ir jų priėmimo tvarką teikti tvirtinti Seimui. Tačiau, pasak Seimo teisininkų, toks nutarimas prieštarautų Konstitucijoje įtvirtintam valdžių padalijimo principui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi