Lietuvoje

2015.09.17 07:46

Kauno gatvėmis riedės šarvuočiai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.17 07:46

Šią savaitę Kaune, Gaižiūnų poligone ir Rukloje vyksta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuojamos lauko taktinės pratybos „Sąveika“. Nuo trečiadienio kariškiai treniruojasi ir pačiame Kauno mieste.  

Vasarį Jonavoje vykusios pratybos – vienos iš daugelio apgyvendintose teritorijose Lietuvos kariuomenės vienetų vykdomų karinių mokymų. 

Panašūs kariniai mokymai vyksta ir Kaune. Jau ketvirtadienį buvo galima matyti gatvėmis riedančių šarvuočių M113, įvairių karinių visureigių ir sunkvežimių. 

Tačiau įspūdingų reginių, kai būtų naudojami imitaciniai šaudmenys ar kitos pirotechnikos priemonės, kauniečiai nepamatys. 

Šių pratybų pagrindiniai tikslai – treniruoti batalionų štabus ir kuopų valdymo grupes apgyvendintoje vietovėje. Karinės pratybos vyksta išskleistose vadavietėse, taip pat žvalgomos vietovės mieste ir prieigose.

Prie mokymo įstaigų, įvairių miesto institucijų bus galima susipažinti su karių turima ginkluote ir technika, bei štabų vykdoma veikla lauko sąlygomis. 

Pratybos baigsis penktadienį. Po jų kariai grįš į nuolatinę dislokacijos vietą Rukloje.