Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.08 12:41

Dėl Kauno socialdemokratų vedlio posto varžysis 4 pretendentai

Birutė Mačienė, ELTA 2020.02.08 12:41

Kovo 14-ąją numatyta išrinkti naują Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Kauno skyriaus pirmininką.

Kandidatuoti į šias pareigas partijos kolegos yra pasiūlę buvusiam Kauno miesto tarybos nariui, savivaldybės įmonės darbuotojui Dariui Razmislevičiui, teisininkui Dariui Banėnui, privataus verslo atstovui Giedriui Bielskui.

Vėl tapti LSDP skyriaus vedle siūloma ir ne vienerius metus Kauno socialdemokratams anksčiau vadovavusiai Orintai Leiputei – buvusiai Kauno tarybos, Seimo narei bei miesto mero patarėjai, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojai, dabar dirbančiai viename iš švietimo projektų (ne Kaunui skirtame).

Praėjusių metų gruodį ELTA skelbė, kad tuometis šios partijos skyriaus pirmininkas, verslininkas Židrūnas Garšva atsisakė ne tik politinių pareigų, bet ir pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų partijos. Kauno technologijos universiteto auklėtinis, ekonomistas Ž. Garšva 2019-aisiais atšventė savo 50-metį.

Iki LSDP jis yra buvęs ir kitų partijų (Lietuvos ir centro sąjungos, Tvarkos ir teisingumo) nariu. Nuo 2011-ųjų iki 2019 metų pavasario darbavosi Kauno miesto savivaldybės taryboje kaip kauniečių išrinktas jų atstovas. Atkakliai siekęs partinio posto, Ž. Garšva LSDP Kauno skyriaus pirmininku tapo 2017 metų gegužės 1-ąją, minimalia, vos vieno balso persvara rinkimus laimėjęs prieš kitą kandidatą – Giedrių Bielskų.

Pasitraukus Ž. Garšvai, partijos skyriui laikinai, iki naujų rinkimų, vadovauja pirmoji pirmininko pavaduotoja, taip pat buvusi Kauno miesto tarybos narė Živilė Jakaitė.

LSDP Kauno skyrius šiuo metu turi apie 650 narių, partijos skyriaus tarybą sudaro per 80 socialdemokratų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi