Lietuvoje

2020.02.08 09:36

Orai nelepins: laukia šlapdriba, sniegas ir itin stiprus vėjas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.02.08 09:36

Artimiausiomis dienomis orai išliks gana nemalonūs: temperatūra šioks tai į vieną, tai kitą termometro stulpelio pusę, stiprės vėjas, kris šlapdriba, sniegas ir lijundra. Tačiau geroji žinia – pirmadienį stiprų vėją atnešiantis ciklonas kartu atgabens ir šilumą.

Anot Lietuvos hidrometrologijos tarnybos sinoptikės Editos Gečaitės, šeštadienį bus debesuota su pragiedruliais. Šiaurės rytiniai rajonai vis dar galės išvysti ir nedideles snaiges, o likusioje šalies dalyje išliks sausa.

Vėjas pūs iš vakarų, pietvakarių 6–11 m/s greičiu, o temperatūra jau bus aukštesnės nei penktadienį – sieks 0–5 laipsnius šilumos. Šilčiausia bus vakariniame pakraštyje.

Artimiausią naktį žymesnių kritulių jau nepasitaikys, debesys truputį labiau prasisklaidys. Kai kur tikėtina silpna lijundra bei plikledis.

Naktį vėjas išliks panašaus stiprumo, o temperatūra ir vėl pasieks neigiamas reikšmes.

Pietiniuose ir rytiniuose rajonuose atšals iki 3–4, kai kur – iki 5 laipsnių šalčio. Šiaurės vakarinėje šalies pusėje daug kur laikysis 1–2 laipsniai šalčio. Prie jūros temperatūra išliks artima nuliui.

Sekmadienio dieną žymesnių kritulių vis dar nenumatoma, tačiau iš vakarų jau ims artintis aktyvus ciklonas, kuris stiprins vėją.

Vakariniame pakraštyje jo gūsiai sieks 15–16 m/s, o temperatūra bus dar šiek tiek aukštesnė – 3–5 laipsniai šilumos.

Sekmadienį matysime ir debesų, ir pragiedrulių. Tiesa, kritulių tikimybė jau bus menkesnė, bet vakariniuose rajonuose pradės stiprėti vėjas.

Vėjas ir ciklonas jau pirmadienį atneš nemažai kritulių. Naktį kris sniegas. Šlapdriba, pereinanti į lietų, apims vakarinę šalies pusę, artinsis link rytų.

Diena drėgna jau bus visoje šalyje. Rytinėje pusėje daugiausia kris šlapdriba ir lietus, vakarinėje įsivyraus lietus.

Svarbus akcentas, kad visoje šalyje stiprės pietų, petvakarių vėjas. Jo gūsiai sieks 15–20 m/s. Vakariniuose rajonuose gali sustiprėti ir iki 23–24 m/s. Tačiau kartu su aktyviu ciklonu atkeliaus ir šiluma. Nakties metu bus 0–5, o dieną – 3–7 laipsniai šilumos.