Lietuvoje

2015.09.16 18:48

Baltijos šalių ugniagesiai rinkosi Kelmės rajone

Savo veiksmus derina Baltijos šalių ugniagesiai gelbėtojai. Kelmės rajone Raudiškės kaimo apylinkėse surengtos tarptautinės pratybos, kuriose su moderniausia technika dalyvauja mūsų šalies, Latvijos ir Estijos gelbėtojai.

Pagal pratybų scenarijų, gelbėtojai iškviesti į  Latlitlando valstybę. Joje po liūčių sezono vanduo užliejo didelę teritoriją, yra žuvusiųjų, dalis gyventojų evakuota.  Vyriausybė paprašė tarptautinės bendruomenės pagalbos.

„Lietuvoje veikia tarptautinės pagalbos komanda ir priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui yra pavesta organizuoti komandos veiklą ir kartas nuo karto pasiruošti misijoms, pratyboms pagal tarptautinius reikalavimus“, – pasakojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Operatyvaus valdymo valdybos viršininkas mjr. Kęstutis Agintas.

Pirmą pratybų dieną gelbėtojai kirto sieną ir atliko tam reikalingas procedūras, parengė atitinkamus dokumentus ir įrangą, įkūrė išvykimo centrą. Pagrindinis visų trijų Baltijos valstybių gelbėtojų tikslas – suderinti veiksmus.

„Žmonės, kurie čia dalyvauja, jau yra pažįstami. Kaskart susitikę mes geriname bendradarbiavimą tarp skirtingų būrių, padalinių, kad, reikalui esant, dirbtume be sutrikimų“, – sakė Estijos gelbėtojų komandos vadovo pavaduotojas Vadimas Ivanovas.

Antrą dieną buvo išpumpuojamas vanduo. Vandens pumpavimo komanda „BaltFloodCombat“ yra bendras Estijos, Latvijos ir Lietuvos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų projektas, iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Komandos nariai ne kartą yra dalyvavę realiose misijose. Jie teikė pagalbą nuo potvynių nukentėjusioms Lenkijai, Moldovai, Bosnijai ir Hercegovinai.