Lietuvoje

2020.02.07 19:14

Politologė apie Skvernelio žmonos įsidarbinimo skandalą: meškos paslaugą padarė ir Karbauskis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.02.07 19:14

Politikų skaidrumo klausimai – aktuali tema Lietuvos politinėje padangėje. Antradienį paaiškėjo, kad premjero Sauliaus Skvernelio žmona Silvija Skvernelė įsidarbino naftos kompanijoje „Orlen Baltics Retail“, kuri priklauso Lenkijos koncernui „Orlen“. Kaip teigia politologė Rima Urbonaitė, toks žmonos žingsnis buvo rizikingas, o nesuprantamu ji vadina paties S. Skvernelio ir jo komandos komunikacinius veiksmus.

„Keista labai situacija, ji gerokai ir mane nustebino, kad apskritai įvyko tokie žingsniai. Dar labiau nustebino paties premjero ir jo komandos veiksmai. Kaip sužinojome, pokyčiai premjero žmonos karjeroje įvyko jau prieš mėnesį ir toks jausmas, kad nei premjeras, nei jo komanda tam nepasiruošė“, – sako politologė.

Politologė: Ekonomikos ir inovacijų ministerija pusę metų kabo ore dėl užsižaidusio premjero

R. Urbonaitė pastebi, kad tai jau ne pirma situacija, kai premjeras ir jo komanda komunikacine prasme nesusitvarko, o nuo to nukenčia labiausiai patys.

„Vėl situacija, kai vėl kelintą kartą užlipi ant to paties grėblio, gauni per katą, bet vis tiek bandai sakyti, kad kažkas kitas užvožė su tuo grėbliu. Ir dabar nėra ko kaltinti, galėjo iš karto, kai tik paaiškėjo faktas, padaryti normaliai pranešimą, kad įvyko toks ir toks konkursas, įsidarbino tokiu ir tokiu būdu ir jo pareigos yra tokios ir tokios. Tai jau būtų galbūt išvengta tos spekuliacijos“, – teigia politologė.

Politologė pastebi, kad žibalo į ugnį įpylė ir „valstiečių“ partijos lyderis Ramūnas Karbauskis, ir paties premjero komanda.

„Niekas nedarė to dirbtinio kriminalo, bet kriminalas atsirado tada, kai paties premjero komanda nekomentavo to, arba „atstovas viešiesiems ryšiams“ Ramūnas Karbauskis, tiesą sakant, nuėjo iki to, kad pradėjo kaltinti visus puolimu ir priminė paties premjero ligą ir dėl to ta liga gali grįžti. Nereikėjo nusileisti iki tokio lygmens, kai mes galėjome turėti visiškai ramią situaciją ir tikrai nebūtų buvę kriminalo, bet dabar įvyko kriminalas dėl visų tų žmonių, kurie buvo susiję su šia istorija, kaltės“, – sako ji.

Politologė pastebi, kad patys premjero žmonos veiksmai buvo rizikingi ir galbūt būtų geriau eiti dirbti į tokią darbovietę, kuri turėtų kuo mažiau ryšių su premjeru.

Aišku, to žingsnio jei apskritai nebūtų buvę, tai tų debatų apie skaidrumą nebūtų buvę.

Antradienį paaiškėjo, kad premjeras atnaujino savo deklaraciją, joje nurodė, kad jo sutuoktinė S. Skvernelė įsidarbino koncerne „Orlen Baltics Retail“. Valdančiųjų lyderis R. Karbauskis sakė nematantis bėdos, kad ministro pirmininko žmona įsidarbino koncerne, kuriam, kaip anksčiau pranešė žiniasklaida, Vyriausybėje priimta palankių sprendimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.