Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.16 17:29

Maskvos teismas pratęsė šnipinėjimu įtariamo A.Tamošaičio suėmimą

BNS 2015.09.16 17:29

Maskvos Lefortovo teismas pratęsė šnipinėjimu įtariamo Aristido Tamošaičio suėmimą dar dviem mėnesiams.

Patenkinus tyrėjų prašymą, Lietuvos pilietis A.Tamošaitis liks suimtas iki lapkričio 20-osios, trečiadienį pranešė teismas.

A.Tamošaitį Rusijos FSB sulaikė gegužės 19 dieną Maskvoje, netrukus jis buvo suimtas dviem mėnesiams. Tuomet pranešta, kad lietuvis sulaikytas su įrodymais, kai esą gavo slaptos informacijos iš Rusijos piliečio. Teigta, kad A. Tamošaitis neva prisipažino dirbantis Antrajame operatyvinių tarnybų departamente.

A.Tamošaitis buvo suimtas praėjus trims savaitėms, kai Lietuvoje buvo sulaikytas šnipinėjimu FSB įtariamas Rusijos pilietis.

Paskutinįkart A.Tamošaičiui kardomoji priemonė pratęsta liepą. Jį gina Rusijos paskirtas valstybės advokatas.

Rugpjūčio pabaigoje tas pats teismas pratęsė ir kito valstybės išdavimu kaltinamo Lietuvos bei Rusijos piliečio Jevgenijaus Mataičio suėmimą iki spalio 24-osios.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) skelbė, kad J.Mataitis, „vykdydamas Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos užduotis (...), rinko karinius duomenis apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas, jų patekimas į užsienį padarytų rimtą valstybės gynybiniams pajėgumams“.

Nuolat Lietuvoje gyvenantis 1977 metais gimęs J.Mataitis buvo sulaikytas birželio 24 dieną Rusijoje, Karaliaučiaus srities Sovetsko mieste. Kadangi jis yra ir Rusijos pilietis, kaltinimai jam pateikti dėl valstybės išdavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi