Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.07 13:12

Vareikis palieka „valstiečių“ frakciją Seime

BNS 2020.02.07 13:12

Seimo narys Egidijus Vareikis penktadienį pranešė paliekantis valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakciją Seime.

E. Vareikis BNS sakė „valstiečius“ paliekantis, nes ketina dėtis prie naujai kuriamos krikščioniškos pakraipos partijos.

„Apsisprendžiau palikti „valstiečių“ frakciją, nes steigiame kitą organizaciją“, – patvirtino parlamentaras.

Šeštadienį Vilniuje į suvažiavimą renkasi parlamentaro Rimanto Jono Dagio buriama nauja partija Krikščionių sąjunga „Santarvė ir gerovė“.

Pasitraukus E. Vareikiui „ valstiečių“ frakcijoje liks 48 parlamentarai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis E. Vareikio sprendimą sako esant teisingu.

„Čia jokia ne naujiena, jis man buvo sakęs anksčiau, jis – krikščioniškų pažiūrų žmogus, formuojasi krikščionių judėjimas, jis ten mato savo perspektyvą. Manau, kad jo pasirinkimas yra teisingas“, – BNS sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ vadovas tvirtino, kad valdančiųjų balsų skaičius dėl E. Vareikio pasitraukimo nenukentės, nes politikas pažadėjo savo paramą.

„Jei šnekėtume apie pačią koaliciją, pokyčių neįvyksta, nes atsisveikindamas jis pasakė, kad niekada neveiks prieš, atitinkamai koalicijos balsų skaičius išlieka toks pats“, – teigė R. Karbauskis.

E. Vareikis feisbuke skelbė, kad kuriamas politinis projektas „yra draugiškas mūsų daugumos koalicijai, draugiškas vyriausybei, siekiantis išplėsti koaliciją kiekybiškai ir pakeisti jos kokybę“.

„Tai projektas, siekiantis atnešti taiką ten, kur tebesitęsia ir įsižiebia konfliktai, sutarimą ten, kur nesibaigia ginčai, tiesą – kur klystama, viltį, kur braunasi nusivylimas... Mūsų naujasis politinis sumanymas draugiškas ir LVŽS, kaip kolega ir partneris“, – rašė parlamentaras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi