Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.16 16:44

Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečiui – specialios TV užsklandos per LRT

2015.09.16 16:44

12 patriotiškumą ir pagarbą Lietuvos kariuomenei puoselėjančių video skirtukų transliuojami geriausiu laiku per LRT televiziją, LRT Kultūrą ir LRT Lituanicą. 

1236 m. rugsėjo 22 d. Saulės mūšyje jungtinės lietuvių pajėgos sumušė kalavijuočius. Atrėmusi galingą priešą, Lietuva kuriam laikui įgijo ramybę šiaurėje bei galimybę stiprinti savo valstybingumą viduje ir tarptautinėje arenoje. Mūšyje sutriuškintas Kalavijuočių ordinas nustojo egzistuoti kaip savarankiška politinė jėga ir buvo priverstas prisijungti prie Kryžiuočių ordino. 1236 m. pergalė Šiaulių žemėje yra itin reikšminga Lietuvos, Baltijos regiono bei Rytų Europos istorinei raidai.

Saulės mūšis – vienas iš daugelio Lietuvai svarbių mūšių ir karinių operacijų, apie kuriuos pasakoja LRT televizijos eteryje besisukančios specialios užsklandos, skirtos Lietuvos kariuomenės atkūrimo  100-mečiui paminėti. TV skirtukai Marijaus Žiedo balsu pasakoja ir apie Žalgirio, Oršos, Salaspilio, Ūlos, Chotino, Kėdainių-Šėtos, Širvintų-Giedraičių kautynes, Algirdo žygius į Maskvą, Klaipėdos sukilimą ir t.t.

12 patriotiškumą ir pagarbą Lietuvos kariuomenei puoselėjančių video skirtukų transliuojami geriausiu laiku per LRT televiziją, LRT Kultūrą ir LRT Lituanicą. Scenarijaus autorė Lolita Bytautaitė, režisierius Donatas Simaitis.

Užsklandas galima rasti:

Žalgirio mūšis https://youtu.be/BsCtTaIJLxs   

Saulės mūšis https://youtu.be/5LynkzRhqFg   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10