Lietuvoje

2015.09.16 16:43

S. Skvernelis ragina stiprinti sienos apsaugą, bet netverti spygliuotų tvorų

BNS2015.09.16 16:43

Pabėgėliams atradus naują kelią per Lietuvą ir Lenkiją į Šiaurės Europą, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad buvo naivu tikėtis, jog bus kitaip, ir ragina iš esmės stiprinti Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT).

„Turbūt naivu buvo tikėtis, kad bus kitaip, kadangi spaudimas yra didžiulis, patys žinote, kaip yra, dėl to ieškoma visokių kelių ir būdų. Tie sulaikymai, kurie yra (pirmas buvo rugsėjo pradžioje) parodė, kad tai, kad kažkur kažkas vyksta, anksčiau ar vėliau ateina į Lietuvą“, – vyriausybėje žurnalistams sakė ministras.

Pasak jo, tai dar vienas iš argumentų, kad VSAT būtų stiprinama iš esmės. Ministras sutiko, kad reikia griežtinti sienų apsaugą, tačiau tam esą reikia daugiau pareigūnų.

„Mes negalime tverti spygliuotos tvoros, tą turime kontroliuoti tik žmogiškaisiais ištekliais ir modernios technologijos dėka. Ir viena, ir kita reikia iš tikrųjų tiek atnaujinti, tiek įsigyti, tiek tiesiog ir daugiau tų pareigūnų turėti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vidaus reikalų ministras taip pat patvirtino, kad Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrai prie Europos Komisijos pasiūlymo perskirstyti 120 tūkstančių pabėgėlių grįš rugsėjo 22 dieną Liuksemburge. Ministras negalėjo atsakyti, kokią įtaką ministrų deryboms turės ketvirtadienį numatomas Europos Parlamento balsavimas dėl 120 tūkst. migrantų.

„Matyt, pats balsavimas, kuris buvo po Europos Komisijos plano pristatymo, parodė, kokia yra persvara Europos Parlamente, ir manau, kad kitą antradienį gali būti taip, kad vėlgi tam tikra kvalifikuota balsų dauguma reikės ir apsispręsti vidaus reikalų Ministrų Taryboje. Gal per savaitę laiko tos šalys, kurios turi kitokią, kad nereikia (pabėgėlių, – ELTA), nuomonę, suras kažkokių sprendimų, galbūt bus pasiektas kitoks kompromisas. Sunku šiandien pasakyti“, – sakė Lietuvos vidaus reikalų ministras ir pridūrė niekam nedarysiąs spaudimo, o ginsiąs Lietuvos interesus.

Pirmadienį posėdžiavę ES vidaus reikalų ministrai nesutarė, kaip 28 ES narės turėtų pasidalinti dar 120 tūkst. pabėgėlių, šalių nuomonės taip pat išsiskyrė dėl nuolatinio pabėgėlių perkėlimo mechanizmo pagal kvotas būsimų migrantų krizių atvejais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.