Lietuvoje

2020.02.07 10:20

Dėl „valstiečio“ Slapšinsko nušautos stumbrės pradėtas policijos tyrimas

vertins aplinkosaugininkų veiksmus
Ramūnas Jakubauskas, LRT.lt2020.02.07 10:20

Panevėžio apskrities policija penktadienį dėl nušautos stumbrės pradėjo ikiteisminį tyrimą, jo metu vertins aplinkosaugininkų veiksmus.

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl tarnybos pareigų neatlikimo“, – BNS sakė Panevėžio apskrities policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Į teisėsaugą dėl Panevėžio aplinkosaugininkų darbo kreipėsi Aplinkos apsaugos departamentas.

Stumbro patelė sumedžiota sausio antrą dieną Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Krekenavos-Naujamiesčio profesionalios medžioklės ploto vienete varyminės medžioklės metu.

Saugomą žinduolį nušovė ir už tai 12,2 tūkst. baudą sumokėjo Utenos rajono tarybos narys, „valstietis“ Jonas Slapšinskas, jis teigė stumbrę sumaišęs su šernu.

Šią savaitę stumbrės nušovimo bylą nagrinėjo Panevėžio apylinkės teismas. Jis nusprendė bylą grąžinti Aplinkos apsaugos departamentui, įvertinus, kad įvykio tyrimas galėjo būti atliktas aplaidžiai.

Teismas teigė, kad nebuvo surinkti išsamūs bylos duomenys, dėl ko netinkamai paskaičiuota žala gamtai bei galbūt netinkamai teisiškai kvalifikuota veika.

Aplinkos apsaugos departamento atstovė Ieva Krikštopaitytė tuo metu BNS teigė, kad tyrimą dėl nušautos stumbrės tęs specialiai sudaryta darbo grupė, jis nebus grąžinamas Panevėžio aplinkosaugininkams „dėl skaidrumo ir objektyvumo“.

Stumbras yra įtrauktas į Lietuvos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą kaip saugomas žinduolis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.