Lietuvoje

2020.02.07 12:07

Ministru teikiamas Savickas apie politinę ateitį kalba miglotai: pasiūlymų nesu gavęs

atnaujinta 12.32
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.02.07 12:07

Prezidentas Gitanas Nausėda galiausiai susitiko su į ekonomikos ir inovacijų ministru teikiamu Luku Savicku. Sprendimą dėl L. Savicko paskyrimo ministru prezidento patarėjai žada paskelbti kitą savaitę.

Prezidento ir ministru teikiamo L. Savicko susitikimas truko apie valandą. Po jo, prezidento patarėjas Antanas Bubnelis atkreipė dėmesį, kad laikas, kurį dirbtų ministras, yra trumpas – kiek daugiau nei pusė metų – todėl reikia įvertinti, ką galima būtų nudirbti per šį laikotarpį.

Kaip kalbėjo A. Bubnelis, susitikimo metu buvo orientuojamasi į tai, kokius prioritetus mato kandidatas į ministrus. Prezidentas taip pat norėjo įvertinti L. Savicko patirtį ir gebėjimus įgyvendinti prioritetus per ganėtinai trumpą laiką.

Prezidentas susitiko su Luku Savicku: kandidatas į ministrus akcentavo pradėtų darbų tęstinumo svarbą

„Nemažai laiko pokalbio metu buvo skiriama jo patirtims, jo kompetencijai tiek šiose pareigose, tiek ir dirbant jo ankstesnėse pozicijose. Prezidentui ekonomikos ir inovacijų ministerija, ši sritis, yra labai svarbi. Jo nuomone, yra kur pajudėti į priekį stiprinant regionų ekonomiką, LEZ reglamentavimas yra svarbi sritis“, – sakė prezidento patarėjas, vardindamas ir kitas sritis, kuriose prezidentas tikisi proveržio.

Jei L. Savickas būtų paskirtas ministru, pareigas pradėtų tik kovo mėnesį, kai prasidėjus Seimo sesijai prisiektų plenarinio posėdžio metu. Anot A. Bubnelio, sprendimas bus paskelbtas gerokai anksčiau.

Patys Seimo valdantieji ir Vyriausybės vadovai atkreipė dėmesį, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija sėkmingai dirba ir su pavaduojančiu ministru. Prezidento patarėjo paklausus, ar tikslinga tokiam trumpam laikui skirti naują ministrą, A. Bubnelis atsakė, kad prezidento principinė pozicija yra tokia, kad visos valstybės įstaigos turi turėti nuolatinius vadovus, sklandžiai vykdančius įstaigos veiklą.

Politinių pasiūlymų nėra gavęs

Pats L. Savickas po susitikimo dėkojo prezidentui ir sakė, kad akcentavęs darbų tęstinumo svarbą bei įvardijo tris svarbiausias kryptis: verslo aplinkos konkurencingumo stiprinimas, inovacijų reformos tęstinumas ir skaitmenizacijos darbai. Jis taip pat teigė, kad jei būtų paskirtas ministru, papildomą dėmesį skirtų žaliosios ekonomikos skatinimui, turizmo plėtojimui ir viešųjų pirkimų sričiai.

„Susitikimas, mano akimis, buvo labai konstruktyvus. Man buvo sudaryta galimybė pristatyti savo prioritetus, svarbiausius darbus“, – po susitikimo sakė ministru teikiamas L. Savickas. Jis sakė besitikintis, kad pavyko atsakyti į prezidento klausimus.

L. Savickas kalbėjo, kad sprendimas būti teikiamu ministru yra labai atsakingas, kurį yra pasiruošęs priimti dėl svarbių darbų, pradėtų buvusio ministro, būtinų priimti iki kadencijos pabaigos.

Prezidentui buvo kilę klausimų dėl L. Savicko politinės ateities, bet šis sakė kol kas nesulaukęs jokių pasiūlymų dalyvauti rinkimuose ir apie tai šiuo metu nesvarsto: „Tokia tema buvo paliesta. Jokių pasiūlymų dalyvauti rinkimuose nesu gavęs ir juose neplanuoju dalyvauti.“

Portalas LRT.lt primena, kad ieškoti naujo ekonomikos ir inovacijų ministro prireikė po to, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius buvo paskirtas eurokomisaru. Ministru premjero teikiamas L. Savickas yra Sauliaus Skvernelio patarėjas, taip pat Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. Tiesa, prezidento patarėjai teigė, kad L. Savicko kyla abejonių, todėl nėra aišku, koks gali būt G. Nausėdos sprendimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.