Lietuvoje

2020.02.07 08:45

Brazilijoje nužudytas lietuvis priklausė Liberalų sąjūdžiui, užuojautą reiškia kolegos

atnaujinta 14.02
Milena Andrukaitytė, BNS, LRT.lt2020.02.07 08:45

Lietuvio turisto nužudymu įtariamas Brazilijos pilietis buvo sulaikytas nusikaltimo vietoje, penktadienį patvirtino Užsienio reikalų ministerijos atstovė Rasa Jakilaitienė (URM).

Kaip BNS informavo URM atstovė, Lietuvos generalinis konsulatas San Paule gavo oficialų Rio de Žaneiro policijos patvirtinimą, kad Parati mieste nužudytas Lietuvos pilietis.

Įvykį tiria vietos policija. Konsulatas Lietuvos policijai išsiuntė informacinį pranešimą apie įvykį su prašymu informuoti artimuosius.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad Brazilijoje nužudytas lietuvis priklausė politinei partijai – iki pat mirties jis buvo Liberalų sąjūdžio nariu, priklausė partijos Vilniaus miesto skyriui.

Užuojautą dėl bendraminčio mirties socialiniame tinkle pareiškė liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Baisi žinia pasiekė iš Brazilijos. Praradome bendramintį ir bendražygį. Ilsėkis ramybėje, Adamai. Užuojauta artimiesiems“, – rašė partijos pirmininkė.

Ketvirtadienio vakarą pranešta, kad Brazilijoje į pietus nuo Rio de Žaneiro vienas lietuvių turistas nužudytas, o jo partnerė, įtariama, išžaginta per užpuolimą netoli vieno populiaraus pajūrio miestelio.

Kaip pranešė žiniasklaida, policija nurodė, kad Adamo Žindul lavonas rastas jo išsinuomotuose apartamentuose, o jo partnerė pareigūnams sakė buvusi išprievartauta. Moteris nuvežta į ligoninę.

Tarnybos nekomentavo galimų užpuolimo motyvų ir nepateikė jokių kitų detalių.

Kaip pranešė Brazilijos naujienų televizija „Globo“, A. Žindul ir jo žmona, Brazilijos pilietė, buvo išsinuomoję namą šalia atokaus paplūdimio Praja do Sono, jį galima pasiekti tik laiveliu arba per atogrąžų mišką vedančiu keliuku.

Praja do Sono yra už 26 kilometrų nuo Parati – vaizdingo miestelio akmenimis grįstomis gatvėmis ir kolonijinių laikų pastatais. Už kelių valandų kelio nuo Rio de Žaneiro esantis miestelis yra populiarus tarp turistų.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8