Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.16 16:05

Didės bausmės už melagingus skambučius specialiosioms tarnyboms

ELTA 2015.09.16 16:05

Vyriausybė pritarė siūlymams sugriežtinti Baudžiamojo (BK) ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) nuostatas dėl melagingų skambučių pagalbos tarnyboms.

ATPK pakeitimo įstatymo projekte baudos už melagingą pagalbos tarnybų iškvietimą didinamos nuo 173 iki 1500 eurų, o už skambinimą pagalbos telefono numeriais, kai nėra pagalbos poreikio, – nuo 144 iki 1500 eurų.

Šioms pataisoms dar turės pritarti Seimas. Vidaus reikalų ministerija (VRM) taip pat siūlo visus melagingus skambučius, jei dėl to buvo iškviestos specialiosios tarnybos, traktuoti kaip nusikaltimą, o ne baudžiamąjį nusižengimą – už tai grėstų viešieji darbai, piniginė bauda arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Po pakeitimų atsiras dvi naujos pavojingų padarinių rūšys – sutrikdyta valstybinės reikšmės objektų veikla ir padaryta didelė žala valstybei. Už paskleistą melagingą žinią apie valstybinės reikšmės objektui gręsiantį pavojų arba didelę nelaimę grės bauda, arba laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, o jeigu dėl melagingo pranešimo buvo padaryta didelės žalos valstybei ar buvo padaryta didelės turtinės žalos – numatoma bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pažymi, jog pastaruoju metu žymiai išaugo melagingų pranešimų apie neva visuomenei gręsiančių pavojų, ypač – melagingų pranešimų apie padėtus sprogmenis. Policijos registruojamų įvykių registro duomenimis, 2012 m. sulaukta 25 melagingų pranešimų apie padėtus sprogmenis, 2014 m. – 69, o vien per pirmąjį 2015 m. ketvirtį – 36.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi