Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.06 17:29

Sujudimo epicentre oro uoste atsidūrę keleiviai: skrydžio metu nieko nežinojome apie galimą viruso atvejį

Į Vilniaus oro uostą su galimai koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi skridęs 40-metis informacinių technologijų specialistas Donatas Saulevičius sakė, kad skrydžio metu buvo ramu, jokios informacijos apie užsikrėtusį keleivį nebuvo.

„Nusileidę laukėme aptarnaujančio personalo, neleido išeiti. Po 10 ar 15 minučių laukimo atvyko kažkokie medikai, įėjo į vidų ir informavo, kad yra įtariamas vienas keleivis, užsikrėtęs užkrečiama liga“, – žurnalistams sakė keleivis.

Pasak jo, įtarimų sukėlęs keleivis sėdėjo pirmoje arba antroje eilėje.

„Dalį keleivių, kurie buvo arčiausiai (galimai infekuoto asmens), atskyrė, juos susodino į autobusą ir nuvežė kita kryptimi“, – kalbėjo D. Saulevičius.

Lėktuve skridęs Darius Kališauskas sakė, kad orlaivyje buvo justi lengvas nerimas, bet pasitaikė ir viena komiška situacija.

„Labai juokinga buvo situacija, kai viena moteris nusičiaudėjo. Visi pradėjo garsiai juoktis“, – teigė vyras.

Jis teigė labiausiai nerimavęs dėl to, kiek užtruks visos procedūros iki išleidžiant keleivius iš lėktuvo „Kai kurie pradėjo galvoti, kad čia galbūt iki vakaro, galbūt į karantiną išveš. Tai laimei, čia viskas gana greitai baigėsi“, – tvirtino D. Kališauskas.

LRT.lt primena, kad Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas Marius Zelenius patvirtino, kad 16.10 val. Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Varšuvos. Lėktuve buvo galimai koronavirusu užsikrėtęs pacientas.

Kaip vėliau patikino Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas, iš pradžių nebuvo įtariamas koronaviruso atvejis – pranešta tiesiog apie užkrečiama liga sergantį keleivį, kuris yra lėktuve ir skrenda į Vilnių.

Anot jo, bus imtasi visų saugumo priemonių, kokias įpareigos atlikti visuomenės sveikatos centro specialistai.

Sveikatos apsaugos viceministras bei Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatoriaus Algirdas Šešelgis LRT.lt sakė, kad galimai infekuotas asmuo atskrido iš Jungtinių Amerikos Valstijų per Varšuvą. Ar tai yra Lietuvos pilietis, viceministras neatskleidžia. Taip pat jis abejoja, kad asmuo yra galimai užsikrėtęs koronavirusu.

„Koronavirusu čia kol kas net kekvepia, bet palaukime specialistų išvadų. Greičiausiai bus gripas. Nežinau, palaukime gydytojų. Dabar žmogus patenka į gydytojų rankas“, – komentavo A. Šešelgis.

Plačiau apie tai:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi