Lietuvoje

2020.02.06 14:31

Policija: nužudymų skaičius Lietuvoje mažėja, linki lietuviams mažiau gerti

atnaujinta 15.01
LRT.lt2020.02.06 14:31

Policija ketvirtadienį pareiškė, kad JAV televizijos kanalo „Fox News“ portale paskelbtas straipsnis apie tai, kad trys Lietuvos didmiesčiai yra vieni mirtiniausių Europoje, parengta neetiškai. Anot policijos vadovo pavaduotojo Edvardo Šilerio, kiekviena valstybė savaip renka nužudymų statistiką dėl Baudžiamųjų kodeksų ypatumų, todėl duomenų lyginti negalima.

„Būtų nelabai etiška lyginti ir ieškoti kaltų, kur koks miestas yra. Tačiau bendrą tendenciją galiu pasakyti, kad 2019 metais turėjome 97 nužudymus visoje Lietuvoje – tai yra mažiausias skaičius nuo 1980 metų“, – žurnalistams sakė E. Šileris.

Vyriausybės atstovai teigia susisiekę su JAV žurnaliste dėl televizijos „Fox News“ portale paskelbto straipsnio, kuriame skelbiama, kad Vilnius, Kaunas ir Klaipėda pirmauja visoje Europoje pagal nužudymų rodiklį.

„Vienintelis dalykas, kuriuo Lietuvoje išsiskiria vykdomi nužudymai, tai absoliuti dauguma, virš 90 proc., yra buitiniai, tai yra įvykę ne viešoje vietoje“, – teigė E. Šileris.

Policija „Fox News“ publikaciją dėl nužudymų statistikos Lietuvoje pavadino neetiška: visoje Lietuvos teritorijoje yra saugu

Pasak jo, gyventojams ir šalies svečiams yra saugu absoliučiai visoje Lietuvos teritorijoje.

„Absoliučiai visoje Lietuvos teritorijoje yra saugu. Kiek pačiam tekę kalbėti su kolegomis užsienyje, taip, kaip saugiai gyvena lietuviai, reikėtų pavydėti tikrai daug kam, o ypač tam portalui“, – kalbėjo vienas policijos vadų.

Anot pareigūno, pernai Lietuvoje buvo nužudyti 97 asmenys, kai 1994 metais fiksuoti 523 nužudymai, o 1980 – 142 žmogžudystės.

Jo teigimu, didžioji dalis nužudymų šalyje yra susiję su buitiniais incidentais žmonėms esant neblaiviems, o ne nusikaltimais viešose vietose ar organizuotu nusikalstamumu.

„Mažiau gerti reikėtų. Taip galima pasakyti labai buitiškai“, – sakė E. Šileris.

„Fox News“ straipsnyje skelbiamas dešimtukas kruviniausių Europos miestų, teigiama, kad remiamasi Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro šiemet paskelbta ataskaita apie žmogžudysčių reitingus.

Straipsnyje rašoma, kad trečiąją vietą Europoje, pagal žmogžudystes, tenkančias 100 tūkst. gyventojų, užima Klaipėda. Antroje vietoje – Vilnius, o viršūnėje – Kaunas.

Už Lietuvos įvaizdį atsakingas Vyriausybės atstovas Marius Gurskas teigė, kad "Fox News" pasirinkta statistikos intepretacija neatspindi realios situacijos.

„Realiai žiūrint ir vertinant situaciją, nei Vilnius, nei Kaunas, nei Klaipėda tikrai nėra ir nepatektų į dešimtuką Europos miestų, kuriuose didžiausi nužudymų skaičiai ir jie būtų pavojingiausi“, – BNS ketvirtadienį sakė Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas M. Gurskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.