Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.06 10:52

Premjero patarėjas: galvoti, kad Narkevičius gali būti lengvai pakeistas – naivoka

atnaujinta 14.22
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.02.06 10:52

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas atmeta prezidento patarėjo žodžius, kad gali būti ieškoma naujo susisiekimo ministro. Be to, jis taip atsakė ir į abejones dėl Luko Savicko teikimo ekonomikos ir inovacijų ministru.

„Niekada neieškojau jokio kito kandidato, abejonių kol kas negirdėjau, laukiam prezidento susitikimo ir sprendimo“, – LRT TELEVIZIJAI sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Prezidento Gitano Nausėdos vyr. patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis ketvirtadienį LRT RADIJUJE pakomentavo ir nerimstančią susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus situaciją, ir naujojo ekonomikos ir inovacijų ministro skyrimą.

Kalbėdamas apie į neramumus įsisukusį J. Narkevičių, prezidento patarėjas ir toliau žėrė priekaištus, teigė, kad ministras gyvena tarsi alternatyvioje realybėje, kur nesvarbus jokių institucijų – nei prokuratūros, nei Vyriausios tarnybinės etikos komisijos – sprendimai.

„Akivaizdu, kad toks teisinis nihilizmas negali būti toleruojamas. <...> Norėčiau tikėti versija, kad premjeras aktyviai ieško žmogaus, kuris galėtų pakeisti ministrą J. Narkevičių. Galbūt ta paieška nėra tokia sėkminga, nes surasti gerą ministrą nėra taip paprasta, ypatingai, kai neliko daug laiko iki kadencijos pabaigos“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo P. Mačiulis.

Klausimų prezidento, panašu, klausimų kyla ir dėl ekonomikos ir inovacijų ministru siūlomo Luko Savicko. P. Mačiulio teigimu, prezidentūrai kyla abejonių dėl L. Savicko kandidatūros ir jas reikėtų išsklaidyti:

„Kyla abejonių, kodėl premjeras, žinodamas nuo ankstyvo rudens, jog atsilaisvins ši pozicija, nes jau buvo aišku, kad Virginijus Sinkevičius išeis į komisarus, beveik pusę metų ieškojo kandidato ir pasirinko savo patarėją. Peršasi mintis, kad premjeras galėjo anonsuoti apie šią kandidatūrą. Pats premjeras šiek tiek abejoja.”

Spręstų LLRA-KŠS

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas, kalbėdamas apie J. Narkevičiaus situaciją, portalui LRT.lt sakė, kad tai pirmiausia yra „valstiečių“ koalicijos partnerių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) klausimas.

Be to, jis teigė, kad prezidento aplinka jau ne pirmą kartą pasidalina informacija arba kažką komentuoja nepateikdama informacijos šaltinio.

„Prezidento patarėjui sakant tokius dalykus, reikėtų ir patikslinti tą informaciją. Ministro J. Narkevičiaus klausimas pirmiausia yra koalicijos partnerių, kurie jį delegavo, klausimas. Antra, mes jau ne pirmą kartą girdime informacija, kuri nurodoma kaip tam tikras pasamprotavimas arba gandas“, – komentavo S. Malinauskas.

Ministro pirmininko atstovas teigė negalintis patvirtinti, kad būtų ieškoma pamainos J. Narkevičiui, todėl ministras toliau eina savo pareigas. S. Malinauskas taip pat priminė, kad J. Narkevičiaus klausimas buvo keliamas ir koalicinėje taryboje, kur jis gavo palaikymą.

„Galvoti, kad jis galėtų būti labai lengvai pakeistas ar pan., turbūt, šiuo metu būtų naivoka. O jei tai ir įvyktų, pirmiausia reikėtų kalbėti su LLRA-KŠS ir jos lyderiais, ar jie priims tokį politinį sprendimą viduje. Galbūt, jei jau kalbama, kad galėtų taip būtų, gal P. Mačiulis žino ką nors daugiau, pirmiausia reikėtų žiūrėti į šios politinės jėgos pusę“, – teigė premjero patarėjas.

Karbauskis: įsivaizduoju kaip prezidentui nemalonu savo patarėjo žodžius viešai neigti

R. Karbauskio žiniomis, premjeras tikrai neieško pamainos J. Narkevičiui. Pasak jo, tai eilinis kartas, kuomet P. Mačiulis kalba nepasitaręs su prezidentu.

„Aš suprantu, kad žmogus turi didelę fantaziją. Jis atstovauja tik pats sau (...). Tikriausiai vėl žmogus kalba tai, ką jis nori. Aš nesu girdėjęs, kad taip galėtų būti, nes niekas nepasikeitė, ir jokių naujų aplinkybių ministro J. Narkevičiaus atžvilgiu neatsirado. O mūsų sprendimai koalicijoje yra aiškūs (...). Mano žiniomis, niekas nieko neieško. Jeigu kas nors ieškotų, tai prieštarautų, kas logiškai mūsų nuspręsta“ , – Eltai sakė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, prezidentui turėtų būti nemalonu viešai neigti savo patarėjo žodžius.

„Žinoma, atsakyti dėl S. Skvernelio aš tikrai negalėčiau. Jūs jo turėtumėte paklausti, ar jis (S. Skvernelis. – ELTA) ieško, ar ne, bet aš darau tik prielaidą. Jei Sauliui (Skverneliui. – ELTA) prisiskambinsit, (paaiškės. – ELTA) kad šitas jaunas patarėjas tiesiog fantazuoja. Jau nebe pirmą sykį jis tai daro, ir labai gaila, kad po to prezidentui tenka neigti jo žodžius. Aš įsivaizduoju, kaip prezidentui nemalonu savo patarėjo žodžius viešai neigti, kaip, kad jau buvo, kuomet jis pasisakė dėl rinkimų vienmandačių apygardų panaikinimo“, – sakė R. Karbauskis.

Negalėjo teikti, kol dirbo V. Sinkevičius

S. Malinauskas atsakė ir prezidentūros abejones dėl L. Savicko skyrimo ekonomikos ir inovacijų ministru. Svarstymus, kodėl apie L. Savicko kandidatūrą nebuvo kalbama tuomet, kai jau buvo žinoma, kad V. Sinkevičius išvyks dirbti eurokomisaru, premjero patarėjas vadino visišku nesusipratimu.

„Pirmiausia, L. Savicko kandidatūra tikrai buvo įvardinta gerokai anksčiau ir viešai, ir neviešai, ir premjerui kalbantis su prezidentu. Ta kandidatūra buvo įvardinta žymiai anksčiau, nei buvo teikimas. Pats teikimas galėjo būti žymiai anksčiau, bet buvo taip suplanuota, nes dėl įtemptos prezidento darbotvarkės, gyvas susitikimas galėjo įvykti tik tada, kada jis įvyko“, – komentavo S. Malinauskas.

Jis taip pat kalbėjo, kad iki gruodžio 3-osios V. Sinkevičius vis dar ėjo ministro pareigas, o taip, kad jam dar einant pareigas būtų pateikta kita kandidatūra, būti negalėjo. Primename, kad „valstietis“ V. Sinkevičius buvo paskirtas eurokomisaru, atsakingu iš aplinkosaugą ir vandenynus.

S. Malinauskas teigė, kad buvo laikomasi visų procedūrų ir vos V. Sinkevičiui baigus darbą, prezidentūra buvo informuota apie L. Savicko kandidatūrą.

„Dar daugiau, nekilo jokių abejonių dėl L. Savicko kompetencijų ir tikrai, ne pirmą kartą buvo kalbama apie šitą kandidatūrą, kalbant ir apie ministro poziciją. Nelabai suprantama, kodėl akcentuojamas tas 1,5 mėn. laikotarpis, nes jeigu iš tikro būtų pageidavimas iš prezidentūros, kad teikimas būtų anksčiau, mes tą galėjome padaryti pačiomis pirmosiomis dienomis kai V. Sinkevičius paliko postą.

Tačiau niekur skubama nebuvo, buvo derinamos ir kitos kandidatūros, kurios iki šiol nesuderintos, pavyzdžiui, Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo ir t.t. Klausimai buvo sprendžiami taip, kaip buvo įprasta. Turiu vilties, kad teikimo laikas nebus priežastimi kaip nors subjektyviai vertinti kandidatą“, – kalbėjo S. Malinauskas, pridurdamas, kad L. Savicko kandidatūra dėl jo kompetencijų ir bendravimo su prezidentūra nėra ta, kurią reikėtų ilgai vertinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi