Lietuvoje

2020.02.06 18:30

Sinoptikės prognozė: sniegas neužsibus, šalčiai – nebent pavasarį

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.02.06 18:30

Nors atrodė, kad susivėlinusi žiema jau spėjo įsitvirtinti kiemuose, ši ir vėl trauksis, LRT RADIJUI sako Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Vida Ralienė. Jos tikinimu, tikėtis šalčių galima nebent mėnesio pabaigoje arba pavasarį.

Nors dalis Lietuvos, nubudusi ketvirtadienio rytą, rado baltai padengtą žemę, sinoptikės teigimu, artimiausiomis dienomis orai nebus palankūs sniegui išsilaikyti. Penktadienis bus gražus ir saulėtas, naktis – giedra.

„Temperatūra naktį kris iki 3–8 laipsnių šalčio, o dieną bus artima nuliui. Turėtų būti gana daug saulės, tarsi gražią pavasarinę dieną“, – pastebi V. Ralienė.

Šeštadienį bus debesuota. Rytiniuose šalies rajonuose gali negausiai pabirti snaigės, tačiau ant žemės jos ilgai neišsilaikys.

„Dieną temperatūra turėtų būti 1–6 laipsniai šilumos. Sniegas iškris ir tirps“, – pažymi sinoptikė.

Tikėtis kokių nors didelių atšalimų – nebent mėnesio pabaigoje arba pavasarį

Sekmadienį ir vėl švysčios saulė. Naktį bus 1–6 laipsniai šalčio, o dieną – 1–6 laipsniai šilumos, sako V. Ralienė. Pirmadienio naktį, pasak sinoptikės, kils smarkaus pietvakarių vėjo gūsiai.

„Prie jūros prasidės audra, kuri įsisiautės iš sekmadienio į pirmadienį. Reikėtų nusiteikti, kad pirmadienis bus nemalonus, lietingas su stipriu vėju. Reikėtų pritvirtinti daiktus, kuriuos galėtų nupūsti. Pajūryje vėjas gali kilti iki 26 m/s. Jūroje jis įsisiautės dar labiau“, – perspėja pašnekovė.

Dar ir antradienį išliks gana stiprus vėjas, sako sinoptikė. „Vėjo greitis sieks iki 20 m/s, tačiau bus mažiau kritulių ir kiek šilčiau“, – priduria ji.

Apibendrindama V. Ralienė teigia, kad žiema šalį aplankė vos kelioms naktims – pagal ilgalaikes prognozes vidutinė vasario temperatūra prognozuojama keturiais laipsniais aukštesnė nei įprasta.

„Tikėtis kokių nors didelių atšalimų – nebent mėnesio pabaigoje arba pavasarį. Kol kas iki vasario 20 dienos tikros žiemos nematyti. Panašu, jog kelios šaltesnes naktys bus artimiausiu metu, o po to temperatūra vėl svyruos apie nulį, kelis laipsnius šalčio ar šilumos, o dienomis bus teigiama. Šiais metais Atlanto įtaka ir šilumos pliūpsnis iš Vakarų yra daug stipresnis nei šalto kontinentinio oro“, – teigia V. Ralienė.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32