Lietuvoje

2020.02.06 09:16

Mačiulis prabilo apie prezidentūrą pasiekiančius gandus: premjeras aktyviai ieško, kuo pakeisti Narkevičių?

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.02.06 09:16

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir toliau sulaukia priekaištų iš Daukanto aikštės, o prezidentūra viliasi, kad premjeras intensyviai ieško, kuo pakeisti skandalų epicentre atsidūrusį dabartinį ministerijos vadovą.

„Mes jau kurį laiką pastebime, kad ministras gyvena tarsi alternatyvioje realybėje. Nepaisant to, kad ir kokia valstybės institucija reikštų pastabas, ar tai būtų VTEK, ar prokuratūra, tačiau tiek ministras, tiek jo partijos lyderis dažnai tai vertina žodžiu „jerunda“. Akivaizdu, kad toks teisinis nihilizmas negali būti toleruojamas“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo prezidento G. Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis.

Anot jo, šalies vadovo jau nebestebina tai, ką daro ir viešojoje erdvėje kalba ministras J. Narkevičius, tiesa, P. Mačiulio teigimu, keista, kad S. Skvernelis vis dar mūru stoja už šį ministrą, o tai iš šalies atrodo kaip akivaizdus teisinis nihilizmas.

Tiesa, LRT RADIJO laidoje patarėjas teigė, jog norėtų tikėti versija, kad šiuo metu aktyviai ieškoma, kas galėtų pakeisti J. Narkevičių poste.

„Premjeras, pats būdamas teisininkas ir nekvailas žmogus, mato, ką daro šis ministras ir kas vyksta. Norėčiau tikėti versija, kad premjeras ieško aktyviai žmogaus, kuris galėtų pakeisti ministrą J. Narkevičių. Galbūt ta paieška nėra tokia sėkminga, nes surasti gerą ministrą nėra taip paprasta, ypač kai neliko daug laiko iki kadencijos pabaigos. Tikiuosi, kad, suradus tą tinkamą žmogų į ministro pareigybę, ministrai bus sukeisti, nes akivaizdu – ne pirmas ir ne paskutinis kartas, kai šis ministras priskaldo malkų. Pajuokausiu, kad jei taip ir toliau, tai greitai ir miškų Lietuvoje nebeliks“, – sakė P. Mačiulis.

Tačiau pasitikslinus, ar versija, jog S. Skvernelis iš tiesų šiuo metu aktyviai dairosi kito žmogaus, pasiekė prezidentūrą, P. Mačiulis nepatvirtino, bet teigė, kad nemato kitų pateisinimų, kodėl J. Narkevičius vis dar lieka kėdėje.

„Niekaip kitaip pateisinti, kodėl premjeras laikosi ir mūru stoja už šitą ministrą, kuris akivaizdžiai kompromituoja ir visą Vyriausybę, jokio kito logiško paaiškinimo čia ir nėra. Tų informacijų ir versijų mes gauname labai daug, jei tai būtų tokia informacija, kuri būtų tikra, tai ją pasakytų ir pats premjeras. Gandų ir versijų girdime įvairiausių“, – sako P. Mačiulis.

Prezidento patarėjas sako, kad dabartinė situacija yra visiška premjero atsakomybė, ypač po to, kai pats Vyriausybės vadovas asmeniškai pradėjo vertinti atskirų institucijų sprendimus, juos net pašiepdamas, o taip parodoma, kad bandoma menkinti kitų valstybės institucijų veiklą, tokiu būdu bandant išsaugoti ministrą.

„Niekas kitas, bet tik vienas asmuo ne tik Lietuvoje, bet ir šitoje Žemėje, kuris gali pateikti ministro atsistatydinimą prezidentui, yra premjeras.<...> Premjeras prisiima visą atsakomybę už šį asmenį“, – svarstė prezidento patarėjas P. Mačiulis.

Taip pat skaitykite

LRT.lt primena, kad po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo susisiekimo ministras J. Narkevičius, prezidentas Gitanas Nausėda dar praėjusių metų lapkritį pareiškė jam nepasitikėjimą.

Tuo metu valdančiųjų lyderiai nuosekliai gynė ministrą, sakydami, kad J. Narkevičiui reiškiama kritika yra tendencingai pučiamas informacinis burbulas, o prezidentas yra klaidinamas.

Kad ministras pažeidė įstatymus, prieš dvi savaites nustatė ir VTEK.