Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.06 09:01

Prezidentūra Skvernelio žmonos karjeros vingių „suaštrinti“ neketina, bet tikisi aiškesnės premjero žinutės

Antradienį paaiškėjus, kad premjero Sauliaus Skvernelio žmona Silvija Skvernelė įsidarbino naftos kompanijoje „Orlen“, prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis LRT RADIJUI sako, jog, nors klausimų ir kyla, dauguma politikų susiduria su panašiomis situacijomis.

Tuo metu kai kurie opozicijos politikai sako, kad naujas S. Skvernelės karjeros žingsnis gali būti susijęs su „Orlen“ palankiais Vyriausybės sprendimais.

P. Mačiulio teigimu, prezidentas yra ne kartą pabrėžęs, kad valstybės pareigūnai turėtų vengti bet kokio interesų konflikto ar jų regimybės. Nors, pasak P. Mačiulio, klausimų ir kyla, pašnekovas sako nenorintis šios situacijos „suaštrinti“.

„Tai galbūt liečia ne tik premjerą ir jo žmoną. Nemaža dalis aukštų valstybės pareigūnų susiduria su tuo, kai antros pusės negali turėtų karjeros. Dažnai į bet kokią karjerą žiūrima per sąmokslo teorijas. Klausimų kyla, bet premjeras, jei nepavyko iš pirmos karto, galės iš antro atsakyti. Nemanau, kad čia reikėtų užaštrinti“, – kalba prezidento patarėjas.

Prezidento praėjusią savaitę atnaujintoje privačių interesų deklaracijoje nebeliko informacijos apie sandorius, esą deklaruoti nebereikia, jei šie nekelia interesų konflikto.

P. Mačiulio aiškinimu, situacija yra paradoksali, esą šis įstatymas buvo priimtas dar iki G. Nausėdos kadencijos pradžios, tad prezidentas pakoregavo savo deklaraciją pagal naujai galiojantį įstatymą.

„Aš irgi pakoregavau savo deklaraciją išimdamas perteklinę informaciją. [...] Jeigu paliekama papildoma informacija, kuri reikalinga ankstesnėse deklaracijose, galima susilaukti papildomo dėmesio ir inspiruoti naujus tyrimus. Jeigu tu įvardiji tai, ko nereikalaujama, pripažįsti, kad tai galimai kelia interesų konfliktą. Ir prezidentas, ir kiti žmonės, kuriems reikia deklaruoti, patys įvertina, kas galimai kelia interesų konfliktą ir įrašo tuos punktus į deklaraciją“, – aiškina jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi