Lietuvoje

2020.02.06 07:50

Šalies vadovas žalios šviesos Savickui degti neskubės: yra nemažai abejonių

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.02.06 07:50

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis LRT RADIJUI sako, kad abejonių dėl Luko Savicko kandidatūros į ekonomikos ir inovacijų ministrus iš prezidentūros pusės kyla. Jo teigimu, prezidentas savo verdiktą pateiks kitą savaitę.

Kiek anksčiau premjeras Saulius Skvernelis prezidentui pateikė L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Ministro kėdė atsilaisvino, kai Virginijus Sinkevičius buvo paskirtas eurokomisaru.

Kaip anksčiau teigė Prezidentūra, L. Savicko kandidatūra iki pateikimo nebuvo išsamiau aptarta. Pats G. Nausėda yra užsiminęs, kad L. Savicko kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministro postą nėra vienintelė svarstoma. Tuo metu valdantieji neslepia, kad alternatyvų šiam kandidatui neturi.

P. Mačiulio teigimu, prezidentūrai kyla abejonių dėl L. Savicko kandidatūros ir jas reikėtų išsklaidyti.

„Čia svarbu ne tik kompetencija ir išsilavinimas. Manau, kad susitikęs prezidentas galės su pretendentu į ministrus tai įvertinti. Kyla abejonių, kodėl premjeras, žinodamas nuo ankstyvo rudens, jog atsilaisvins ši pozicija, nes jau buvo aišku, kad V. Sinkevičius išeis į komisarus, beveik pusę metų ieškojo kandidato ir pasirinko savo patarėją. Peršasi mintis, kad premjeras galėjo anonsuoti apie šią kandidatūrą. Pats premjeras šiek tiek abejoja. Reikia susitikti su kandidatu į ministrus ir išsiaiškinti, kokios yra šių abejonių priežastys.

Jų yra įvairiausių. Likęs labai trumpas periodas iki rinkimų. Norisi pamatyti, ką kandidatas į ministrus planuoja padaryti per šį laiką. Čia reikia konkretaus plano, ką jis padarys iki kitų Seimo rinkimų“, – pažymi prezidento patarėjas.

Anot pašnekovo, prezidentas vis dar vertina L. Savicko kandidatūrą, o savo verdiktą pateiks kitą savaitę.

„Susitikimas tikrai nėra vilkinamas. Kai premjeras pusę metų ieško kandidato ir pateikia jį sausio 24 dieną, tai ne tiek daug laiko ir praėjo. Susitikimas vyks rytoj ir kitą savaitę prezidentas pasakys savo sprendimą“, – sako P. Mačiulis.