Lietuvoje

2020.02.05 20:50

Dėl Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje kalinto pedofilo – tarnybinis patikrinimas

BNS2020.02.05 20:50

Dėl Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose kalinto už seksualinę prievartą prieš nepilnamečius nuteisto vyro trečiadienį pradėtas tarnybinis patikrinimas, nušalintas laikinasis įstaigos vadovas.

„Siekiant objektyviai ištirti nuteistojo perkėlimo ir laikymo aplinkybes bei pagrįstumą, Kalėjimų departamente pradėtas tarnybinis patikrinimas. Nustačius veiklos spragas ar neįvertintus galimus rizikos faktorius bus priimti griežti sprendimai“, – rašoma Kalėjimų departamento pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad departamento direktorius Virginijus Kulikauskas, įvertinęs padėtį, nušalino laikinai įstaigos vadovo pareigas ėjusį direktoriaus pavaduotoją Vilmantą Dambrauską.

Jį laikinai pakeis įstaigos Saugos valdymo skyriui vadovaujantis Linas Šeštokas.

Naujienų portalas delfi.lt trečiadienį pranešė, kad Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose buvo kalinamas už seksualinę prievartą prieš nepilnamečius nuteistas šiaulietis Leonas Žukas.

Dabar jau nušalintas laikinasis įstaigos vadovas V. Dambrauskas tuo metu sakė, kad nuteistasis nuo antradienio perkeltas į kitas patalpas atskirai nuo nepilnamečių.

Pasak jo, įstaiga nebuvo pasiruošusi tam, kad pas juos iš Vilniaus bus perkelti nuteistieji, todėl užtruko paruošti jiems patalpas.

L. Žukas į Kauną iš Vilniaus pataisos namų buvo pervežtas lapkričio 9 dieną, tačiau su nepilnamečiais, pasak V. Dambrausko, kalėjo nuo praėjusio penktadienio ir buvo nuolat stebimas.

Kalėjimų departamentas tuo metu teigia, kad dėl remonto darbų Vilniaus pataisos namuose, laikinai iš jų į Kauno tardymo izoliatorių-pataisos namus perkelti 32 nuteistieji – buvę pareigūnai.

Jie, pasak departamento, buvo izoliuoti nuo įstaigoje laikomų nepilnamečių, laikant juos atskirame aukšte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.