Lietuvoje

2020.02.05 18:30

VTEK tirs laikinai Santaros klinikų direktoriaus pareigas ėjusio Raistenskio elgesį

Daiva Krunglevičienė, ELTA2020.02.05 18:30

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl laikinai VšĮ „Santaros klinikų“ direktoriaus pareigas ėjusio Juozo Raistenskio elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų užtikrinti šio teisės akto įgyvendinimo kontrolę.

Tyrimas pradėtas pagal gautą pranešimą. Esą J. Raistenskis pasirašė dokumentus, kuriais buvusią sveikatos apsaugos viceministrę, sugrįžusią dirbti į Santaros klinikas, laikinai perkėlė, o vėliau priėmė į aukštesnes pareigas, nors prieš tai jai buvo konstatuotas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimas, dėl kurio ji vienerius metus negalėjo būti priimta į aukštesnes pareigas.

J. Raistenskio veiksmus VTEK vertins pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo redakciją, galiojusią iki 2019 m. gruodžio 31 d., kadangi ir jo veiksmai buvo atlikti iki to laiko.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.