Lietuvoje

2020.02.05 19:00

Klaipėdoje – audringos dienos: vėjas apgadino paplūdimius, bangos siekė net du metrus

Pajūryje siautęs smarkus vėjas apgadino Klaipėdos paplūdimius. Pučiant vakariniam vėjui, jūros vandens lygis pakilo pusmetriu, o bangos siekė apie du metrus. Po audros pajūrį apžiūrintys Klaipėdos gelbėtojai rado gerokai nusiaubtą inventorių.

„Baisiausia situacija Giruliuose, kur jūra nuplovė smėlį, taip pat paplovė padą, kur suoliukai stovi ir kur neįgalieji gali ateiti, atvažiuoti su vėžimėliais ir pažiūrėti, pasigrožėti jūra“, – teigė „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Žinios. Tragedija Turkijoje: ant sniege žmonių ieškojusių gelbėtojų ir civilių užvirto dar viena lavina

Mokslininkai teigia, kad audros žiemą – nieko netikėto, bet ne visada jos taip kenkia krantui.

Klaipėdos universisteto mokslininė Loreta Kelpšaitė-Rimkienė aiškina, kad aukštas vandens lygis visoje Baltijos jūroje, banginės patvankos, kai bangos pakyla virš 2 metrų, ir vakarų krypties vėjas dar papildomai pakelia vandens kiekį paplūdimyje.

Darbuotojai dabar stengiasi, kad paplūdimyje saugu būtų lankytis, tačiau smėlio kol kas lyginti neskubama – audrų šią žiemą ir pavasarį dar bus, dalis smėlio, nenešto į jūrą, turėtų grįžti į paplūdimį.

„Klaipėdos uostas iš Klaipėdos įplaukos kanalo iškastą smėlį, kuris yra neseniai susikaupęs kanale, turi teisę skandinti priešais Girulius, į povandeninį šlaitą. Šitas smėlis vėlgi bangų veikiamas, yra atnešamas aukštyn į paplūdimį“, – paaiškino mokslininė.

Pasak mokslininkės, pasaulyje nerasta kitų būdų, kaip saugoti paplūdimius – tik betonavimas ar dirbtinis maitinimas smėliu. Uostamiesčio savivaldybė šiemet paplūdimių pildyti smėliu neplanuoja, tačiau kopos bus saugomos žabų klojiniais, tam žadama skirti savivaldybės ir Aplinkos ministerijos lėšų, iš viso – apie 33 tūkstančius eurų.