Lietuvoje

2020.02.05 15:09

Skvernelis logišku vadina Karbauskio sprendimą trauktis iš postų Seime

teigia, kad rinkimuose sąrašus jam vesti siūlė ne viena partija
BNS, ELTA2020.02.05 15:09

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis logišku vadina „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio sprendimą trauktis iš pareigų Seime artėjant parlamento rinkimams.

„Aš manau, kad sprendimas argumentuotas ir yra visiškai logiškas, nes tas „administracinis“ darbas Seime tiek būnant frakcijos seniūnu, tiek komiteto pirmininku užima daug laiko, o, kiek jau suprantu, partijos rinkiminė strategija bus kuo daugiau bendrauti su žmonėmis“, – žurnalistams trečiadienį sakė premjeras.

Skvernelis apie žmonos įsidarbinimą: gavo darbą kaip eilinis Lietuvos žmogus

R. Karbauskis praėjusią savaitę pranešė, kad trauksis iš Seimo kultūros komiteto pirmininko ir frakcijos seniūno pareigų.

Jis taip pat paskelbė, kad vesti partijos sąrašą Seimo rinkimuose bus siūloma S. Skverneliui.

S. Skvernelis sakė dar nepriėmęs sprendimo, ar pats dalyvaus rinkimuose, ir pabrėžė, kad dėl pirmojo numerio sąraše sprendimą turės priimti partijos taryba.

„Kad pasiūlymo nebuvo, buvo tik pasvarstymas ir pamąstymas, pasirodo. Mano pamąstymų kol kas kitokių nėra – ką aš anksčiau buvau sakęs, tą galiu pakartoti. Tai dar ankstyva, ne laikas ir tai sprendžia ne Ramūnas Karbauskis, o partijos taryba“ , – žurnalistams sakė premjeras.

„Noriu priminti 2016 metus, kai tapau sąrašo numeris vienas, reikėjo kalbėti tarybai, pristatyti ir programines nuostatas, ir tikslus, ir taryba tada balsavo. Beje, nevienbalsiai“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis taip pat patvirtino, kad jam partijos sąrašus artėjančiuose rinkimuose siūlė vesti ne tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Premjeras neatskleidė, kokios konkrečiai politinės jėgos siūlė savo gretas, bet teigė, kad, jei vis dėlto apsispręs dalyvauti rinkimuose, tai tik su LVŽS.

„Tikrai siūlė ne viena, bet tai yra konfidencialūs pokalbiai. Tiems, kas siūlė, visiems mandagiai pasakyta, norėtume (juos. – ELTA) matyti koalicijoje rudenį, jei bus aktualu. Bet aš nesiblaškau, jeigu dalyvausiu rinkimuose politikoje, tai darysiu su LVŽS“, – sakė S. Skvernelis.

„Dar turiu laiko pagalvoti. Galvoju įtemptai“, – atsakė premjeras apie tolimesnius planus politikoje.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.