Lietuvoje

2020.02.05 14:58

Prezidentūra reaguoja į naują Skvernelio žmonos darbą: reikia vengti interesų konflikto

Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.02.05 14:58

Prezidentūra trečiadienį sureagavo į naujieną apie premjero Sauliaus Skvernelio sutuoktinės įsidarbinimą Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ įmonėje. Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai pareiškė, kad itin atsakingas pareigas užimantys politikai turėtų laikytis aukščiausių etikos bei skaidrumo standartų ir vengti interesų konflikto ar net jų regimybės.

Premjeras antradienį savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nurodė, kad jo žmona Silvija Skvernelė dirba degalinių tinklą valdančioje įmonėje „Orlen Baltics Retail“.

„Politikai, pareigūnai bei tarnautojai, užimantys itin atsakingas pareigas, turėtų laikytis aukščiausių etikos bei skaidrumo standartų. Įskaitant būtinybę vengti bet kokio galimo privačiųjų bei viešųjų interesų konflikto ar net jų regimybės. Viešųjų ir privačių interesų konfliktų klausimus sprendžia ir gerojo elgesio praktiką formuoja svarbi institucija – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija“, – naujienų portalui LRT.lt persiųstame komentare sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Kai kurie opozicijos politikai sako, kad naujas S. Skvernelės karjeros žingsnis gali būti susijęs su „Orlen“ palankiais Vyriausybės sprendimais. Konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pareiškė, kad yra didelių įtarimų, ar įdarbinant premjero žmoną S. Skverneliui nėra asmeniškai atsilyginama.

Premjeras teigia neturėjęs įtakos žmonos įsidarbinimui koncerne „Orlen Baltics Retail“. Ministras pirmininkas teigė, kad jo sutuoktinė finansų analitike įsidarbino įprasta tvarka, dėl savo sugebėjimų ir patirties.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.