Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.16 08:30

L. Graužinienė dėl socialinio modelio: premjeras viršijo įgaliojimus

BNS 2015.09.16 08:30

Premjero Algirdo Butkevičiaus ministrams duotą nurodymą pasirūpinti, kad naujasis socialinis modelis Seime būtų palaimintas iki gruodžio vidurio, parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė įvertino kaip įgaliojimų viršijimą.

Interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ Seimo pirmininkė sakė, kad vyriausybė nenurodinės Seimui, kada ir kokius įstatymų projektus priimti.

„Pirmiausia, premjeras viršijo savo įgaliojimus nurodęs ministrams, kad įstatymas turi būti priimtas. Pagal Konstituciją vyriausybė nenurodinėja parlamentui, kada ir kokius projektus priimti. Kita vertus, iki socialinio modelio priėmimo – dar labai tolimas kelias“, – teigė L. Graužinienė.

Anot jos, jeigu bus nuspręsta, kad darbą reikia atlikti šią rudens sesiją, atsakingi komitetai – Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Teisės ir teisėtvarkos – beveik neturės laiko dirbti kitais klausimais.

„Jei bus geranoriškai sutarta, tiek Seimo nariai, tiek darbuotojai skirs daugiau laiko, ir bus galima viską baigti prieš Kalėdas. Tačiau nesu tuo tikra. Mano požiūriu, svarbiausia – ne kada, o kokybė, kad teisės aktų nereikėtų taisyti“, – aiškino ji.

L. Graužinienės manymu, jai atrodo idealiausia, jei vyriausybė atsiimtų socialinį modelį ir jį pataisytų pagal Trišalės tarybos sutarimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi