Lietuvoje

2020.02.05 14:35

Premjeras: vėžys atsitraukė

pasiekė visišką remisiją; atnaujinta 14.43

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį paskelbė, kad pasiekė visišką kraujo sistemos vėžio remisiją. Apie ligą jis buvo pranešęs pernai rugpjūtį. Dabar S. Skvernelis sako norintis skirti laiko šeimai ir sau, o apie politinę ateitį žada paskelbti vėliau.

„Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, man buvo atlikti galutiniai tyrimai ir aš džiaugiuosi, kad yra pasiekta visiška remisija. Tai čia man yra esminis dalykas – gyvenimo iššūkis. Visi kiti klausimai, kas susiję su ateitimi, politika, yra tokie antraeiliai.

Aš dabar noriu kuo daugiau laiko skirti šeimai, artimiesiems ir sau“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Remisija reiškia pasiektą laikiną ligos atoslūgį, per kurį sumažėja arba išnyksta ligos požymiai. Ji gali trukti nuo kelių savaičių ar mėnesių iki kelerių metų.

Pirminės stadijos kraujo sistemos vėžys premjerui buvo diagnozuotas pernai. Gydydamasis S. Skvernelis kai kuriomis dienomis ėmė nedarbingumo pažymą, vengė oficialių susitikimų ir nedalyvaudavo Seimo posėdžiuose, kad išvengtų infekcijų rizikos.

„Noriu pasakyti visiems žmonėms, kurie išgirstą tokią diagnozę – tai nėra mirties nuosprendis, tai yra įveikiama. Aš galiu būti vienas iš tų pavyzdžių, gerų pavyzdžių. Žinau, kad tai dar nepasibaigė, remisija dar nėra pasveikimas, bet tikėkime mūsų medicina ir tikėkime patys savimi, kad tai galima įveikti“, – jaudindamasis kalbėjo ministras pirmininkas.

Praėjusią savaitę valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis pasiūlė S. Skverneliui vesti partijos sąrašą 2020 metų Seimo rinkimuose. Galutinio atsakymo premjeras dar nepateikė.