Lietuvoje

2020.02.05 14:23

Skvernelis apie žmonos įsidarbinimą: vyro pavardė šiuo atveju – minusas

atnaujinta 15.15
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.02.05 14:23

Premjeras Saulius Skvernelis teigia neturėjęs įtakos žmonos įsidarbinimui koncerne „Orlen Baltics Retail“. Ministras pirmininkas teigė, kad jo sutuoktinė finansų analitike įsidarbino įprasta tvarka, dėl savo sugebėjimų ir patirties.

Komentuodamas žmonos įsidarbinimo situaciją premjeras žurnalistams teigė įtakos žmonos įdarbinimui neturėjęs. S. Skvernelis sakė, kad pasitiki žmonos sugebėjimais ir patirtimi, todėl esą jo įsikišimo jai darbinantis nereikėjo.

„Taip, ji ieškojo darbo, pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms, įsidarbino kaip eilinis Lietuvos žmogus, ieškantis darbo ir turintis tam reikalingą išsilavinimą“, – teigė premjeras. Prieš išeidama į vaiko priežiūros atostogas, premjero žmona Silvija Skvernelė dirbo banke „Swedbank“.

Skvernelis apie žmonos įsidarbinimą: gavo darbą kaip eilinis Lietuvos žmogus

Paklaustas, kodėl jo žmona nutarė negrįžti į ankstesnę darbovietę, S. Skvernelis sakė, kad tai susiję su jo užimamomis pareigomis. Pasak premjero, ankstesnis S. Skvernelės darbas buvo tiesioginis bendravimas su klientais, o tai kėlė, anot jo, tam tikrų nepatogumų. Finansų analitike S. Skvernelio žmona dirba nuo sausio 6-osios.

S. Skvernelis teigė deklaracijoje žmonos pareigų nenurodęs, nes pildant ją nepavyko rasti ir nurodyti žmonos užimamų pareigų. Paklaustas, kokia bus jo žmonos alga, S. Skvernelis sakė negalintis pasakyti tikslaus skaičiaus, tik teigė, kad ji uždirbs perpus mažiau už jį.

„Kadangi buvo paieškos, buvo pasiūlymų ir iš biudžetinio sektoriaus, bet aš puikiai supratau, kad tai būtų dar didesnis triukšmas, kalbant apie valstybės įmones ar biudžetines įstaigas. Todėl pritariau tam pasirinkimui, kurį ji padarė.

Tikiu ir neabejoju savo žmonos kompetencija, išsilavinimu. Praleista beveik 20 metų finansų institucijoje, viename iš bankų. Jai tikrai nereikia vyro pagalbos, dar daugiau – vyro pavardė yra kaip minusas šiuo atveju“, – sakė S. Skvernelis.

Interesų konflikto neįžvelgia

Premjero žmona „Swedbank“ ėjo skyriaus vadovės pareigas, tačiau S. Skvernelis sakė, kad ji dabar pasirinko dirbti ramesnį darbą.

S. Skvernelis anksčiau vedė derybas su koncernu, kuriame įsidarbino jo žmona, susitiko su atsakingais asmenimis. Visgi S. Skvernelis atmeta kaltinimus, kad tai kaip nors susiję su jo žmonos įsidarbinimu, ir teigė, kad susitinka su daugeliu asmenų.

„Aš susitikinėjau kaip su daugeliu įmonių, bet nei aš, nei Vyriausybė nepadarė jokio sprendimo išimtinai šitai įmonei ar įmonių grupei. Nematau jokio konflikto, nes, taip žiūrint, tada niekur negali dirbti nei mano šeimos nariai, nei žmona“, – sakė premjeras.

S. Skvernelis teigė, kad tam tikras lengvatas Vyriausybė pritaikė ne tik „Orlen Baltics Retail“, bet ir gerokai daugiau įmonių.

Antradienį paaiškėjo, kad premjeras atnaujino savo deklaraciją, joje nurodė, kad jo sutuoktinė Silvija Skvernelė įsidarbino koncerne „Orlen Baltics Retail“. Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sakė nematantis bėdos, kad ministro pirmininko žmona įsidarbino koncerne, kuriam, kaip anksčiau pranešė žiniasklaida, Vyriausybėje priimta palankių sprendimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.