Lietuvoje

2020.02.05 14:04

Irake per bazės apšaudymą tarnavę kariai grįžo į Lietuvą, laukia sveikatos patikrinimo

Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.02.05 14:04

Šeši Lietuvos kariai, tarnavę Irake tuo metu, kai kaimyninis Iranas apšaudė jų bazę, sugrįžo į gimtinę. Artimiausiu metu rengiamas oficialus jų sutikimas, kariams taip pat bus patikrinta sveikata, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Andrius Dilda naujienų portalui LRT.lt patvirtino, kad visi šeši Irake tarnavę kariai – jau Lietuvoje.

„Paskutiniai keturi kariai sugrįžo į Lietuvą praėjusios savaitės pabaigoje“, – sakė karininkas.

Šie kariai tarnavo Al Asado bazėje Irako vakaruose. Iranas sausio pradžioje apšaudė šią bazę, keršydamas už JAV sprendimą nukauti aukšto rango Irano generolą Qasemą Soleimani.

Lietuvos karių tuo metu bazėje nebebuvo, jie išgabenti į saugias patalpas, o po kelių dienų perkelti į kaimyninį Kuveitą.

A. Dilda teigė, kad buvimo Irake metu kariai fizinių sužalojimų nepatyrė, bet jų sveikata bus patikrinta taip, kaip ir visų iš tarptautinių operacijų grįžtančių Lietuvos karių.

„Iš Lietuvos karių tarnavusių Al Asado karinėje bazėje, medicinos personalas nei misijos rajone, nei Lietuvoje prašymų suteikti psichologinę ar bet kokią kitą medicininę pagalbą nėra gavęs.Tačiau grįžusių iš misijos rajono karių laukia nuodugnus tiek fizinės, tiek psichologinės sveikatos patikrinamas Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnyboje“, – sakė Gynybos štabo atstovas.

Pasak jo, iš Irako grįžę kariai bus oficialiai sutikti Gynybos štabe kitą savaitę.

Šie kariai dalyvavo JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje „Įgimtas ryžtas“, jie Danijos vadovaujamame instruktorių kontingente apmokė vietinius karius kovoti su „Islamo valstybės“ grupuote.

A. Dilda sakė, kad kariai į Lietuvą grįžo planuotai, pasibaigus pusmetį trukusiai rotacijai.

„Kita karių rotacija yra jau pasiruošusi vykti į Iraką ir misiją pradės, kai bus priimti reikalingi politiniai sprendimai“, – sakė Gynybos štabo atstovas.

JAV žiniasklaida pranešė, kad per Al Asado bazės apšaudymą trauminius smegenų sužeidimus patyrė 64 amerikiečių kariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt