Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.05 11:12

Po žinios apie premjero žmonos karjeros startą „Orlen“ opozicija kandžiai juokauja ir kelia rimtų klausimų Skverneliui

atnaujinta 12.29
LRT.lt 2020.02.05 11:12

Premjero žmonos Silvijos Skvernelės įsidarbino koncerno „Orlen“ įmonėje aplinkybėmis susidomėjo ir politikai Seime. Vieni jų šmaikščiai pajuokavo socialinėje erdvėje, kiti – iškėlė rimtų klausimų, ar premjero žmonos įsidarbininmas šioje įmonėje nėra neatsitiktinė aplinkybė.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, vertindama pasirodžiusią informaciją apie premjero S. Skvernelio žmonos įdarbinimą Lenkijos koncerne „Orlen“, pabrėžia, kad kyla daug įtarimų, ar tokiu būdu koncernas neatsilygina S. Skverneliui už jo vadovaujamos Vyriausybės priimtus koncernui naudingus sprendimus.

„Jau anksčiau visuomenėje kilo didelių abejonių, ar koncernui „Orlen“ S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė nėra sudariusi išskirtinių sąlygų – tiek transporto srityje, tiek energetikoje. Todėl informacija apie premjero žmonos įdarbinimą „Orlen“ koncerno valdomoje įmonėje kelia didelių įtarimų, ar tokiu būdu S. Skverneliui nėra asmeniškai atsilyginama už koncernui palankius sprendimus. Greta neatsakytų klausimų dėl S. Skvernelio keliuko asfaltavimo ir žurnalistų tyrimuose atskleidžiamų faktų apie premjero aplinkai artimų žmonių abejotiną sėkmę – kyla įtarimų, ar nesinaudojama valdžia asmeninei ir savo aplinkos naudai gauti”, – teigė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Socialinėje erdvėje politikai taip pat sureagavo į naują premjero žmonos karjeros posūkį – konservatorius Kęstutis Masiulis ironiškai prisiminė posakį „Vsio zakonno!“.

„Skverneliui pagrįstai neleido privatizuoti „Tarnauju Lietuvai!“. Užtat jam atsivėrė neabejotina teisė perimti brazauskinį „Vsio zakonno! “, – sarkastiškai juokavo politikas.

Buvęs „valstietis“, tačiau po kurio laiko į konservatorių gretas įsitraukęs Justas Džiugelis taip pat neliko nepastebėjęs žinios apie S. Skvernelės būsimą karjerą.

Politiko manymu, panašu, kad premjeras šiuo metu rūpinasi ne asmenine vieta partijos sąraše, bet asmenine gerove.

„Ne vieta sąraše yra svarbiausia Skverneliui. Svarbiau asfaltuotas keliukas ir geras sutuoktinės darbas“, – rašo J, Džiugelis, pridurdamas, kad visų pastarųjų mėnesių įvykių, į kuriuos įpainiotas Vyriausybės vadovas, jau pakanka.

„Ačiū, premjere, daugiau nebereikia“, – tarsi patarimą premjerui žeria buvęs „valstietis“.

Karbauskis problemos neįžvelgia: tai eilinės pareigos, o atlyginimas nėra didelis

Antradienį paaiškėjus, kad premjero Sauliaus Skvernelio žmona Silvija įsidarbino naftos kompanijoje „Orlen“, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad nemato šioje situacijoje jokių neigiamų asociacijų ir retoriškai klausia, ar premjero žmona neturi teisės dirbti.

„Gaila, kad jūs dabar nematote mano veido. Jame dabar – plati šypsena. Žinote kodėl? Todėl, kad rašant apie tai reikėtų pirmiausia išsiaiškinti, kokias pareigas užima premjero žmona ar į kokias pareigas ji įdarbinta. Aš tik žinau, kad ne į vadovaujamas. <...> Žmogus įsidarbina pagal specialybę, eilinės pareigos. O koks skirtumas, kur įsidarbina? Premjero žmona neturi teisės dirbti? Jeigu ji įsidarbintų vadove, įmonės vadove, tada galima kurti versiją, bet jeigu įsidarbina pagal specialybę? Šiandien nėra problemos susirasti darbą, mes negyvename krizės laikotarpyje“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė R. Karbauskis.

Kiek vėliau trečiadienį R. Karbauskis patvirtino, kad degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“ premjero S. Skvernelio žmona S. Skvernelė įsidarbino kaip finansų analitikė.

„Man žinoma, kad premjero žmona yra finansų analitikė. Tai eilinės pareigos įmonėje, aš tiksliai negaliu įvardinti atlyginimo, bet jis nėra didelis“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad, premjerui papildžius deklaraciją, kai kurie žurnalistai ir politikai iškėlė versiją, kad įdarbinimas gali būti susijęs su Vyriausybės sprendimais, palankiais koncernui „Orlen“.

Pats S. Skvernelis kol kas situacijos nekomentavo, jo tradicinis susitikimas su žiniasklaida numatomas trečiadienio popietę po Vyriausybės posėdžio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi