Lietuvoje

2020.02.05 08:37

Karbauskis teigia, kad Skvernelio žmona „Orlen“ įsidarbino finansų analitike

„valstiečių“ lyderis: o koks skirtumas, kur įsidarbina? atnaujinta 11.21
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2020.02.05 08:37

Antradienį paaiškėjus, kad premjero Sauliaus Skvernelio žmona Silvija įsidarbino naftos kompanijoje „Orlen“, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad nemato šioje situacijoje jokių neigiamų asociacijų ir retoriškai klausia, ar premjero žmona neturi teisės dirbti.

„Gaila, kad jūs dabar nematote mano veido. Jame dabar – plati šypsena. Žinote kodėl? Todėl, kad rašant apie tai reikėtų pirmiausia išsiaiškinti, kokias pareigas užima premjero žmona ar į kokias pareigas ji įdarbinta. Aš tik žinau, kad ne į vadovaujamas. <...> Žmogus įsidarbina pagal specialybę, eilinės pareigos. O koks skirtumas, kur įsidarbina? Premjero žmona neturi teisės dirbti? Jeigu ji įsidarbintų vadove, įmonės vadove, tada galima kurti versiją, bet jeigu įsidarbina pagal specialybę? Šiandien nėra problemos susirasti darbą, mes negyvename krizės laikotarpyje“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė R. Karbauskis.

Karbauskis apie Silvijos Skvernelės karjerą „Orlen“: premjero žmona neturi teisės dirbti?

Anot „valstiečių“ lyderio, jeigu dabar bus pradėti kelti klausimai, kodėl premjero žmona tapo šios įmonės darbuotoja, net ir žinant, kad ji neužims vadovaujamų pareigų, R. Karbauskio tikinimu, jam sukels juoką, jei bus bandoma įrodyti, kad siekiant tokios pozicijos reikėjo kažkokių korupcinių ryšių.

„Jeigu man pasakys, kad čia reikėjo korupcinių ryšių, kad gautų darbą šitoje įmonėje, tai juokinga. <...> Mane informavo premjeras, kad žmona įsidarbino, tai aš atsakiau, koks skirtumas, juk ne vadovaujamos pareigos, nekils tikriausiai abejonių, bet jų kilo, nors niekas net nebando sužinoti, į kokias pareigas įsidarbino“, – sakė R. Karbauskis.

Kiek vėliau trečiadienį R. Karbauskis patvirtino, kad degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“ premjero S. Skvernelio žmona S. Skvernelė įsidarbino kaip finansų analitikė.

„Man žinoma, kad premjero žmona yra finansų analitikė. Tai eilinės pareigos įmonėje, aš tiksliai negaliu įvardinti atlyginimo, bet jis nėra didelis“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

„Sekant kai kurių žiniasklaidos priemonių logika, išeitų taip, kad premjero žmona dirbti apskritai negali. Kur ji bedirbtų būtų kuriama versija, kad kažkas kažkokią naudą turi. Žmona turi teisę, kaip bet kas kitas įsidarbinti, kur ji nori. Aš manau, kad kai kurių žiniasklaidos priemonių atstovų tai yra daroma sąmoningai, kad būtų pakenkta Sauliaus sveikatai.

Jūs suprantate, kad jo sveikatos problemos susijusios su stresu. Kraujo vėžys susijęs su stresu. Nebuvo kitos priežasties. Jis atsirado staiga, per metus laiko. Išleidžiamos specialiai knygos ir pučiami burbulai ir t. t. Specialiai, kad toliau būtų šiai šeimai kenkiama“, – teigė R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, premjeras jį apie žmonos įdarbinimą informavo dar prieš savaitę.

„Man premjeras prieš savaitę pasakė apie tai. Aš jam sakau, o kokia problema? Jis sako, jie tikriausiai išpūs. Aš sakau, bet kokia problema? Ką čia išpūsti, juk eilinės pareigos. Moteris turi teisę dirbti ir tai nėra vadovaujančios pareigos. (...) Bet matote, jis pats prognozavo ir buvo teisus sakydamas, kad pradės pūsti burbulą“, – teigė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, nesvarbu, kur būtų įsidarbinusi S. Skvernelė, sąsajų su premjeru vis tiek būtų ieškoma.

„Moteris baigė vaiko auginimo atostogas, ieškojo darbo, įsidarbino. Aš suprantu šią logiką, kuri yra skleidžiama. Išeitų taip, kad ir kur ji būtų įsidarbinusi, vis tiek ji būtų apkaltinta. Neįmanoma pritempti, kad (ši darbo vieta – ELTA) yra atlyginimas už kažką, ką Sauliaus Vyriausybė padarė santykiuose su Lenkija ir su ta įmone.

Pati Lietuva buvo prisidirbusi su geležinkeliais, kuomet juos buvome išardę. Reikia dėkoti šiai Vyriausybei, kad sugebėjo atkurti tokius santykius su Lenkija ir jie yra naudingi Lietuvai. O dabar šis pritempimas... Nežinau, kaip tai pavadinti, tai paprasčiausiai juokinga, o juk premjeras viską ir deklaravo“, – sakė R. Karbauskis.

Kad premjero žmona įsidarbino finansų analitike, Eltai patvirtino ir premjero patarėjas Tomas Beržinskas.

LRT.lt primena, kad, premjerui papildžius deklaraciją, kai kurie žurnalistai ir politikai iškėlė versiją, kad įdarbinimas gali būti susijęs su Vyriausybės sprendimais, palankiais koncernui „Orlen“.

Pats S. Skvernelis kol kas situacijos nekomentavo, jo tradicinis susitikimas su žiniasklaida numatomas trečiadienio popietę po Vyriausybės posėdžio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.