Lietuvoje

2015.09.15 16:51

Lietuvos kariai tęsia Ukrainos nacionalinės gvardijos karių rengimą

LRT.lt2015.09.15 16:51

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų kariais tęsia Ukrainos kariuomenės Nacionalinės gvardijos karių rengimą. Nuo rugsėjo 14 d. Birutės bataliono kariai  pakeitė ten nuo šių metų liepos Ukrainos Nacionalinės gvardijos pajėgų karius treniravusius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karius.

Lietuvos karių grupė, sudaryta iš penkių  Birutės bataliono specialistų, vietos pajėgas mokys šaudybos ir ves kovinio šaudymo pratybas, rašoma pranešime spaudai.

Rengimas vyks  pagal Lietuvos kariuomenėje taikomą šaulio rengimo programą. Ši programa, susidedanti iš penkių etapų, apima tiek individualų karių ruošimą, jų įgūdžių lavinimą, įvairaus lygmens šaudymus, ginklo valdymo testus, tiek ir lauko pratybas su koviniu šaudymu.

Birutės bataliono kariai  Ukrainos karius  mokys du mėnesius. Lietuvos kariuomenė planuoja ir toliau tęsti Ukrainos karių mokymus tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje, atsižvelgdama į Ukrainos kariuomenės poreikius.  

JAV Ukrainoje vykdo mokymo programą Ukrainos nacionalinei gvardijai, o Lietuva prisideda prie šios programos ir siunčia savo karinius instruktorius.

Šis  projektas  yra sudėtinė JAV kariuomenės vykdomos Ukrainos Nacionalinės gvardijos rengimo programos „Bebaimis saugotojas“ (angl. „Fearless guardian“) dalis. Pagal šią programą per šešis mėnesius planuojama parengti kelis Nacionalinės gvardijos vienetus.   

Lietuvos kariuomenės indėlis į JAV vykdomą Ukrainos Nacionalinės gvardijos rengimo programą   yra dalis teikiamos paramos rengiant Ukrainos karius. Ukrainos karininkai, puskarininkiai ir kariai dalyvauja įvairiuose Lietuvoje kariuomenės mokymo įstaigose vykstančiuose kursuose. Taip pat šių metų kovo-balandžio mėn. Lietuvos kariuomenės paramedikai drauge su amerikiečiais teikė medicinos paramą ir prisidėjo rengiant Ukrainos kariuomenės paramedikus.

Be to, Lietuvos karių reabilitacijos centre ir civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje. Su Ukraina taip pat bendradarbiaujama ukrainiečių personalo mokymo Lietuvoje, bendrų karinių pratybų organizavimo, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo ir kt. srityse.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23