captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kariai tęsia Ukrainos nacionalinės gvardijos karių rengimą

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų kariais tęsia Ukrainos kariuomenės Nacionalinės gvardijos karių rengimą. Nuo rugsėjo 14 d. Birutės bataliono kariai  pakeitė ten nuo šių metų liepos Ukrainos Nacionalinės gvardijos pajėgų karius treniravusius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karius.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Lietuvos karių grupė, sudaryta iš penkių  Birutės bataliono specialistų, vietos pajėgas mokys šaudybos ir ves kovinio šaudymo pratybas, rašoma pranešime spaudai.

Rengimas vyks  pagal Lietuvos kariuomenėje taikomą šaulio rengimo programą. Ši programa, susidedanti iš penkių etapų, apima tiek individualų karių ruošimą, jų įgūdžių lavinimą, įvairaus lygmens šaudymus, ginklo valdymo testus, tiek ir lauko pratybas su koviniu šaudymu.

Birutės bataliono kariai  Ukrainos karius  mokys du mėnesius. Lietuvos kariuomenė planuoja ir toliau tęsti Ukrainos karių mokymus tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje, atsižvelgdama į Ukrainos kariuomenės poreikius.  

JAV Ukrainoje vykdo mokymo programą Ukrainos nacionalinei gvardijai, o Lietuva prisideda prie šios programos ir siunčia savo karinius instruktorius.

Šis  projektas  yra sudėtinė JAV kariuomenės vykdomos Ukrainos Nacionalinės gvardijos rengimo programos „Bebaimis saugotojas“ (angl. „Fearless guardian“) dalis. Pagal šią programą per šešis mėnesius planuojama parengti kelis Nacionalinės gvardijos vienetus.   

Lietuvos kariuomenės indėlis į JAV vykdomą Ukrainos Nacionalinės gvardijos rengimo programą   yra dalis teikiamos paramos rengiant Ukrainos karius. Ukrainos karininkai, puskarininkiai ir kariai dalyvauja įvairiuose Lietuvoje kariuomenės mokymo įstaigose vykstančiuose kursuose. Taip pat šių metų kovo-balandžio mėn. Lietuvos kariuomenės paramedikai drauge su amerikiečiais teikė medicinos paramą ir prisidėjo rengiant Ukrainos kariuomenės paramedikus.

Be to, Lietuvos karių reabilitacijos centre ir civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje. Su Ukraina taip pat bendradarbiaujama ukrainiečių personalo mokymo Lietuvoje, bendrų karinių pratybų organizavimo, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo ir kt. srityse.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...