Lietuvoje

2015.09.15 15:50

VRM svarsto kurti padalinį migracijos klausimams koordinuoti

BNS2015.09.15 15:50

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) svarstoma kurti struktūrinį padalinį, kuris koordinuotų atskirų institucijų veiklą migracijos srityje, antradienį pranešė ministras Saulius Skvernelis.

„Tai būtų struktūrinis padalinys pačioje ministerijoje“, – žurnalistams sakė ministras.

Pasak jo, šiame padalinyje dirbtų ne tik specialistai iš dabartinio Migracijos departamento ir ministerijos, bet ir „ekspertai, strategai, kurie galėtų teikti prognozes ir siūlymus“.

Seimas antradienį nepritarė siūlymui stiprinti Migracijos departamentą, padarant jį įstaiga prie vyriausybės.

Įstatymo projektą inicijavo valdančiajai koalicijai priklausantys „darbiečiai“, kurie nepritaria Migracijos departamento naikinimui, kaip tai siūlo vyriausybė.

Seime antradienį turėjo būti pateiktas ir Vidaus reikalų ministerijos projektas, kuriuo siūloma naikinti Migracijos departamentą ir jo funkcijas išdalyti kitoms institucijoms.

Projektas iš darbotvarkės išbrauktas kartu su visų įstatymų paketu dėl pabėgėlių, nes antradienį jo pristatyti negalėjo vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Vyriausybė kovo pabaigoje priėmė protokolinį nutarimą dėl Migracijos departamento likvidavimo – tuomet apsispręsta, kad departamentas turėtų būti likviduojamas, jo funkcijas nuo sausio 1-osios perimtų Policijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Vidaus reikalų ministerija.

Tačiau kilus pabėgėlių krizei pasigirdo siūlymų Migracijos departamentą išsaugoti, kad liktų viena atsakinga koordinuojanti institucija, Lietuvai priimant pabėgėlius ir siekiant sklandžios jų integracijos.

Už Migracijos departamento išsaugojimą, jį pertvarkant, yra pasisakiusios prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9