Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.04 12:33

Paluckas neslepia – LSDP laimėjus rinkimus, jis kandidatuotų į premjerus

atnaujinta 12.45
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.02.04 12:33

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas, antradienį susitikęs su prezidentu Gitanu Nausėda, tvirtino, kad socdemai palaiko šalies vadovo įstatymines iniciatyvas. LSDP vadovas, paklaustas apie Seimo rinkimus, tikino, kad, jei socialdemokratai laimės rinkimus, veikiausiai jis taps kandidatu į premjerus.

„Mūsų planas „maksimum“ yra laimėti šiuos Seimo rinkimus. Planas „minimum“ visada gali būti kuklesnis, bet mes apie kitus variantus nešnekame“, – žurnalistams prezidentūroje sakė G. Paluckas, paklaustas apie Seimo rinkimus.

Gintautas Paluckas: ateinantiems Seimo rinkimams turime pagrindinę ambiciją – juos laimėti

LSDP vadovas neslėpė, kad būtent jis, jei socialdemokratai laimėtų rinkimus, taptų kandidatu į premjerus. Tiesa, kartu G. Paluckas ragino neskubėti su šiuo klausimu.

„Pagal nusistovėjusią organizacijos kultūrą ir politinę praktiką rinkimus laimėjusios partijos, partijos sąrašo vedlys ir partijos pirmininkas yra pirmasis kandidatas į premjerus. Bet yra gyvenime visko buvę, kai vienas kandidatas nepraeina, tai būna kitas kandidatas. Dar kol kas yra anksti kabinti vienokias ar kitokias pretendento ar kandidato regalijas“, – kalbėjo G. Paluckas.

LSDP lyderis patikino, kad būtent jis 2020 m. Seimo rinkimuose ves partjos sąrašą.

G. Paluckas tikino nedramatizuojantis LSDP reitingų. Socdemai įvairiose apklausose patenka į populiariausių partijų trejetuką, tačiau pirmos vietos neužima.

„Mes remiamės ne reitingais, o savo pastangomis ir žmonių nuomone, kurios sulaukiame, bendraudami su žmonėmis gatvėje“, – tikino G. Paluckas.

Reiškia paramą G. Nausėdos iniciatyvoms

G. Paluckas žurnalistams pasakojo su G. Nausėda aptaręs politines aktualijas, šalies vadovo teikiamas antikorupcines iniciatyvas Seimui. LSDP vadovas neslėpė, kad socdemai pritaria prezidento įstatyminėms iniciatyvoms.

„Kalbant apie Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas (teikiamas G. Nausėdos – LRT.lt), tai jos leis efektyviau ir geriau naudoti biudžeto lėšas, sumažinant perkančiųjų organizacijų skaičių ir leidžiant sutaupyti, įvairiais skaičiavimais, kelis šimtus milijonų eurų. Tai šios iniciatyvos socialdemokratų palaikymo tikrai sulauks“, – tikino LSDP pirmininkas.

Pasak G. Palucko, jis su šalies vadovu aptarė ir tai, ar G. Nausėdos iniciatyvos sutampa su LSDP vykdoma politika.

LSDP vadovas, paklaustas apie Turto civilinio konfiskavimo įstatymą, neslėpė, kad socdemai pritaria G. Nausėdos veto.

„Prezidento veto yra teikiamas su siūlymais ir sprendžiami du esminiai dalykai. Pirmiausia, mūsų galva, įstatymo atgal galiojimas yra antikonstitucinė nuostata, kuri buvo priimta Seime. Ir antras dalykas – tų asmenų, kurie papuola į įstatymo rėmus, aiškesnis apibrėžimas, kad būtų išvengta klaidų ar raganų medžioklės, prisidengiant įstatymu“, – kalbėjo G. Paluckas.

Politikas teigė, kad su šalies vadovu trumpai aptarė ir antradienį paviešintą grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Tiesa, pasak G. Palucko, socdemai daugiau dėmesio siūlo skirti socialinės atskirties, skurdo mažinimui.

„Šituos dalykus reikia spręsti net tik investuojant į krašto gynybą, į kariuomenės pajėgumus, bet taip pat į atskirties mažinimą, į tai, kas sudaro gerovės valstybės socialinių priemonių paketą“, – pažymėjo LSDP pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi