Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.15 13:56

Seimas nepritarė siūlymui Migracijos departamentą padaryti pavaldų vyriausybei

BNS 2015.09.15 13:56

Seimas po pateikimo nepritarė įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ ir lydimųjų teisės aktų pataisoms, pagal kurias Migracijos departamentas turėtų tapti pavaldus ne Vidaus reikalų ministerijai, o vyriausybei.  

Už naujas nuostatas balsavo 45 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 46 parlamentarai. Nepritaręs projektams po pateikimo Seimas nusprendė šiuos projektus grąžinti iniciatoriams tobulinti: už siūlymą projektus atmesti balsavo 17 Seimo narių, už siūlymą grąžinti iniciatoriams tobulinti – 69 parlamentarai.

Pasak projekto iniciatoriaus Seimo narys Mečislovo Zasčiurinsko, Migracijos departamentą prijungus prie vyriausybės, suaktyvėtų valstybės politika migracijos srityje, jam būtų suteikta daugiau įgaliojimų ir ji taptų įtakingesne institucija.

„Šiandien Migracijos departamentą reikia pakelti į vyriausybinį lygmenį, prie jo įsteigti Migracijos departamentą ir jo užduotis, jo strategijas ir funkcijas reikia keisti iš esmės. Reikia steigti naują struktūrą, kuri dirbtų su psichologinių, socialinių, kultūrinių, religinių, integracinių infrastruktūrinių klausimų sprendimais, dirbtų tiek su migrantais, tiek su lietuviais emigrantais, tiek su mūsiškiais Lietuvoje, ne čia problemos bene didžiausios“, – posėdyje kalbėjo M. Zasčiurinskas.

Šiuo metu užsieniečių buvimą ir gyvenimą Lietuvos Respublikoje kontroliuoja policija, Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, bendradarbiaudami su Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis.

Vyriausybė Seimo posėdžių sekretoriate yra užregistravusi atitinkamus teisės aktų projektus, kuriais siekiama optimizuoti migracijos procesus, susijusius su sprendimų dėl užsieniečių teisinės padėties priėmimu ir jų vykdymu, racionaliau paskirstyti funkcijas įstatymo nuostatas įgyvendinančioms institucijoms, kad būtų užtikrintas efektyvesnis jų vykdymo organizavimas, koordinavimas ir kontrolė, aiškiai apibrėžta institucijų atsakomybė, nustatyta optimali funkcijų vykdymo vieta, užtikrinama sisteminė nelegalios migracijos kontrolė ir prevencija, efektyviau vykdomos procedūros ir racionaliau naudojami valstybės ištekliai. Ji siūlo Migracijos departamento vykdomas funkcijas leidimų gyventi ir kitų dokumentų užsieniečiams išdavimo, prieglobsčio Lietuvos Respublikoje suteikimo ir užsieniečių kontrolės srityse pavesti vykdyti kitoms institucijoms ir sudaryti teisines prielaidas šį departamentą likviduoti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi