Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.04 09:06

Tamašunienė: rūpinamasi, kad apsauginių kaukių Lietuva nepritrūktų

„Žmonės dabar gal ir pasigenda tų kaukių, tačiau pareigūnų vadovybė rūpinasi, kad jų būtų, ateityje nepritrūktų – yra daromi užsakymai, perkamos naujos apsauginės priemonės“, – LRT RADIJUI sako Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ministrė Rita Tamašunienė.

Pirmieji asmenys, kurie sutiktų koronavirusą Lietuvoje, būtų pasieniečiai. Darbo būtų ir policijai, jei reiktų sergantį žmogų pervežti iš vienos vietos į kitą. R. Tamašunienė sako, kad didžiausias dėmesys yra skiriamas mūsų šalies oro vartams – visuose oro uostuose laikomasi saugumo priemonių.

Didžiausia atsakomybė, pasak R. Tamašunienės, tenka mūsų valstybės sienos apsaugos pareigūnams, o taip pat pareigūnams, dirbantiems oro uostuose bei jūsų uoste Klaipėdoje.

„Apsaugos priemonių tikrai yra imtasi. Visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja gyventojus apie galimas grėsmes ir apie tai, kaip kiekvienas turėtumėme atsakingai elgtis. Be abejo, svarbu mūsų visuomenės sveikata ir jausmas, kad dedame visas maksimalias pastangas dėl galimų grėsmių“, – sako VRM ministrė.

Ji taip pat tikina, kad Lietuva yra pakankamai apsirūpinusi apsauginėmis kaukėmis, pirštinėmis, dezinfekciniu skysčiu ir kitomis būtinomis priemonėmis. Pasak ministrės, yra aktyvuoti visi ekstremalių situacijų centrai „mūsų ministerijose“.

„Visų pirma tai Sveikatos apsaugos ministerija – jai tenka didžiausia atsakomybė ir krūvis. Taip pat susisiekimo ministerija, mano vadovaujama VRM, užsienio reikalų ministerija ir visos kitos institucijos“, – sako R. Tamašunienė.

Vis tik visuomenė nuogąstauja, kad apsauginių kaukių jau dabar yra sunku įsigyti. Vaistinės pripažįsta, kad jose medicininių kaukių nėra. Valstybės rezerve kaukių dar, tačiau sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis LRT RADIJUI dar pirmadienį yra sakęs, kad, jeigu padėtis taptų rimtesnė, gali tekti kaukes ir pataupyti.

Ministrė sako, kad šiuo metu VSAT pareigūnai kaukes dėvi pastoviai, kiti pareigūnai – mažiau, mat skirtingi yra rizikos lygiai. Matome perspėjimus, kad grėsmės lygis yra pakankamai aukštas, yra paskelbta tarptautinį ekstremali situacija.

„Žmonės dabar gal ir pasigenda tų kaukių, tačiau pareigūnų vadovybė rūpinasi, kad jų būtų, ateityje nepritrūktų – yra daromi užsakymai, perkamos naujos apsauginės priemonės“, – tikina VRM ministrė.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi