Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.15 13:12

Kas galėtų sumažinti eismo spūstis

Rugsėjį padidėjęs automobilių srautas metė rimtą iššūkį visiems eismo dalyviams. Vairuotojus į neviltį varo spūstys, gatvėse nebesutelpa dviratininkai, motociklininkai ir pėstieji. Kokios konkrečios priemonės taikomos mažinti spūstims?

Sugrįžimas į realybę, arba kaip išgyventi rugsėjį? Tokios mintys neabejotinai slegia daugelį spūstyse stovinčių vairuotojų. Deja, garso signalais spūsčių nesumažinsi, nebent sunervinsi pėsčiąjį arba dviratininką, neleistinoje vietoje kertantį gatvę. Ne ką linksmesni atrodo ir kai kurie pėstieji – jų skundai, tik prasidėjus rugsėjui, lyg lapai krinta ant vairuotojų galvų.

Suintensyvėjęs eismas ir dažnesnės konfliktinės situacijos gatvėse rodo – ruduo tikrai atėjo. Tad kaip eismo dalyviams persiorientuoti iš vasaros režimo ir vėl visiems sutilpti į tas pačias gatves?

Saugaus vairavimo mokytojas Artūras Pakėnas dabartinį erzelį gatvėse vadina rugsėjo sindromu, o blogiausia, ką gali padaryti visi šiuo sindromu sergantys, – skubėti, nervintis ir kaltinti kitus.

„Vasarą buvome pripratę prie patogumo, kad miestas laisvesnis, greitis buvo didesnis, o kelionės laikas – trumpesnis. Buvo galima laisviau judėti, gatvėse mažiau pėsčiųjų. Ir staiga, vos ne per dieną, viskas pasikeitė. Reikia perskaičiuoti kelionės laiką. Jei važiuodavome 20 minučių, dabar reikės 40 minučių“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Keliai. Mašinos. Žmonės“ kalbėjo A. Pakėnas.

Kol kultūros ir gražaus elgesio kelyje dar tik mokomasi, saugaus eismo specialistai suka galvas, kokios priemonės palengvintų eismą.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi