Lietuvoje

2020.02.03 15:35

Linkevičius savo vizito Baltarusijoje metu su Lukašenka nesusitiks

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo vizito Baltarusijoje metu su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka nesusitiks. Antradienį numatytas susitikimas su Baltarusijos premjeru Sergeju Rumu.

„Susitikimas su A. Lukašenka nenumatytas. Ministras susitiks su Baltarusijos premjeru“, – „Eltai“ sakė ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

ELTA primena, kad vasario 3–4 dienomis L. Linkevičius Baltarusijos užsienio reikalų ministro Vladimiro Makėjaus kvietimu lankosi Baltarusijoje.

Pirmadienio rytą L. Linkeviččius vizitą Baltarusijoje pradėjo Rimdžiūnų lietuvių kultūros centre. Ministras susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais, aplankė ten veikiančią lietuvišką mokyklą ir darželį.

Vėliau L. Linkevičius vyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių aktyvistais.
Antradienį Minske planuojami susitikimai su oficialiosios Baltarusijos valdžios atstovais. Numatoma aptarti nesaugios Astravo AE, lietuvių bendruomenės, žmogaus teisių, ekonominio bendradarbiavimo ir kitus aktualius klausimus.

Taip pat numatomas L. Linkevičiaus, Baltarusijos užsienio reikalų ministro, Lenkijos bei JAV diplomatų dalyvavimas Tadui Kosciuškai skirtame minėjimo renginyje.