Lietuvoje

2020.02.03 14:56

Šiaulių rajone gerai žinoma įmonė įtariama slėpusi pelną ir mokesčius

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.03 14:56

Klientų iš viso pasaulio turinti, Šiaulių rajone veikianti, automenininkų bendrovė „Autogedas“ įtariama kelerius metus slėpusi pelną ir nemokėjusi mokesčių.

Ikiteisminį tyrimą atliekanti Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyba nustatė, kad gerai žinomos įmonės, užsiimančios transporto priemonių restauravimu ir atnaujinimu, nusikalstamose schemose dalyvavo ir daugiau bendrovių bei asmenų.

Pareigūnai Šiaulių rajone ir mieste, Kauno ir Klaipėdos apskrityse atliko per 30 kratų. Įtarimai pareikšti dviem bendrovės vadovams ir nusikaltimus padėjusiems daryti vadybininkams. Jiems gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Žinios. Šių metų sausis – šilčiausias per visą orų stebėjimo istoriją: nebuvo nė vienos dienos su sniego danga

„Kratos buvo atliekamos tiek minėtoje įmonėje, tiek kitose įmonėse, kurios buvo siejamos su minėta įmone ir jos nusikalstama veikla. Kratų metu rasta tyrimui reikšmingų dokumentų, daiktų bei grynųjų pinigų“, – patvirtino Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas.

„Atlikus šį tyrimą bus nustatyta būtent kokio dydžio turtinė žala yra padaryta valstybės biudžetui, įmonei galimai nesumokant mokesčių, būtent kalba eina apie PVM ir pelno mokestį. Tyrimo metu yra uždėtas areštas įtariamųjų turtui, kurio vertė yra daugiau, negu 200 tūkstančių eurų“, – nurodė Šiaulių apygardos prokurorė Renata Vilčinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.