Lietuvoje

2020.02.03 16:20

Bendra Skvernelio ir „valstiečių“ politinė ateitis: premjeras nebemato perspektyvų?

Vertindamas tai, kad premjeras neatsakė į „valstiečių“ pasiūlymą vesti partijos sąrašą rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, profesorius Tomas Janeliūnas sako, kad Saulius Skvernelis gali nebematyti šioje partijoje perspektyvų.

Jeigu premjeras nedalyvaus rinkimuose kartu su „valstiečiais“, politologo Vytauto Dumbliausko teigimu, šiai partijai „šviečiasi liūdnos mišios“.

„Tai priklauso nuo daug dalykų. Atliekami paskutiniai sveikatos tyrimai ir netrukus pasidalinsime rezultatais. Taip pat tai priklauso nuo to, su kokia programa eis, kokie tikslai vienys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) rinkimuose, kokia bus komanda. Tai yra daug dalykų, apie kuriuos reikia kalbėti“, – žurnalistams sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriaus T. Janeliūno manymu, premjeras dvejoja priimti sprendimą ne tik dėl savo sveikatos būklės, bet ir dėl to, kad iki rinkimų politinė situacija dar gali keistis.

„LVŽS, pagal dabartines tendencijas, su didėjančiu pagreičiu važiuoja į reitingų žemumas ir gali būti, kad S. Skvernelis tiesiog gali nebematyti perspektyvų šioje partijoje“, – pažymi T. Janeliūnas.

Mykolo Riomerio universiteto politologas V. Dumbliauskas sako, kad S. Skvernelis stengiasi išlaikyti intrigą.

„Reikėtų atkreipti dėmesį, kad S. Skvernelio populiarumas krenta, jis nėra „geidžiamiausia nuotaka“ kaip 2016-aisiais. Vargu, ar kuri partija kviestų jį į savo gretas. Jam lieka tik „valstiečiai“, – pastebi V. Dumbliauskas.

Paklaustas, ar premjerui būtų vertingiau eiti į rinkimus su „valstiečiais“, ar kurti naują politinę jėgą, T. Janeliūnas teigia abejojantis, ar S. Skvernelis tam ryžtųsi.

„Natūralu, kad S. Skvernelis bus siejamas su LVŽS, nes visą kadenciją su jais praleido. Bandymas nuo to atitrūkti kažin, ar ką nors įtikintų“, – aiškina T. Janeliūnas.

Ramūno Karbauskio pareiškimas, esą nori pasitraukti iš frakcijos vadovo ir Kultūros komiteto postų, anot T. Janeliūno, rodo „valstiečių“ lyderio suvokimą, jog pernelyg didelis matomumas partijai kenkia.

„Jeigu jis tik turėtų galimybę, pirmą vietą užleistų kam nors, turinčiam geresnius vertinimus“, – aiškina T. Janeliūnas.

V. Dumbliausko manymu, LVŽS pirmininkas politinės ateities nebeturi.

„Jau galėtų galvoti apie savo karjeros pabaigą. [...] Kaip politikas jis yra tikrai silpnas. [...] Jeigu S. Skvernelis dalyvaus partijos sąraše pirmu numeriu, dar yra vilties, kad jie peržengs 5 proc. barjerą spalio mėnesį. Jeigu S. Skvernelis nedalyvaus, šiai partijai šviečiasi liūdnos mišios“, – akcentuoja V. Dumbliauskas.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.