Lietuvoje

2020.02.03 13:42

Iš Latvijos į Lietuvą atgabenta donoro širdis, ruošiamasi jos persodinimui

LRT.lt2020.02.03 13:42

Pirmadienį Nacionalinis transplantacijos biuras pranešė, kad Vilniuje laukiama donorinio organo – širdies. Informuojama, kad vykdomas tarptautinis organo atgabenimo procesas iš Latvijos.

VSAT sraigtasparnis su Santaros klinikų gydytojais ir donoriniu organu nusileido žiede prie Santaros klinikų apie 13 val.

„Latvijoje, vienoje iš Rygos ligoninių konstatavus asmeniui smegenų mirtį ir gavus jo artimųjų sutikimą, buvo pradėtas organų donorystės procesas. Latviai savo šalyje nerado tinkamo recipiento, kuriam atliktų širdies transplantaciją, todėl jis buvo pasiūlytas Lietuvos recipientams.

Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnis šįryt paryčiais (4 val. 30 min.) nusileido prie Santaros klinikų žiede ir paėmęs gydytojų komandą išskrido į Rygą“, – rašoma Nacionalinio transplantacijos biuro pranešime.

Primenama, kad 2019 metais Latvija Lietuvai dovanojo 7 donorinius organus: 1 širdį ir 6 inkstus. Lietuva Latvijai – 2018 metais dovanojo 1 širdį ir 2 inkstus.

Šiais metais tai jau ketvirtas tarptautinis organų mainų procesas: tris kartus donorinius organus Lietuvai siūlė Latvija ir Lietuva per tarptautinę organų mainų programą FOEDUS siūlė organus du kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.