Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.03 13:21

Karbauskiui pranešus apie pasitraukimą iš pareigų – dvi galimų „įpėdinių“ pavardės

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.02.03 13:21

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskui penktadienį pranešus, kad atsisako Seime turėtų pareigų, iškilo klausimas, kas jį pakeis frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko postuose. Tačiau jo kolegos vienbalsiai teigė, kad jokių diskusijų dar nebuvo, o ir sprendimas – ne tik frakcijos rankose.

Praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdyje R. Karbauskis paskelbė daugeliui netikėtą žinią. Politikas nutarė trauktis ir iš „valstiečių“ frakcijos seniūno, ir iš Kultūros komiteto pirmininko pareigų. Tokį sprendimą jis grindė noru daugiau laiko skirti kelionėms po Lietuvą ir bendravimui su rinkėjais. Kas galėtų jį pakeisti, R. Karbauskis nepasakė.

„Artimiausiame tarybos posėdyje bus sprendimas, kas galėtų mane pakeisti frakcijos vadovo poste ir, atitinkamai, ieškosime sprendimo, kas galėtų pakeisti komiteto pirmininko pozicijoje“, – po tarybos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Kol kas, panašu, Seimo „valstiečių“ frakcijos nariai gyvena nežinioje. Daugeliui jų, kaip ir pripažino R. Karbauskis, tokia žinia buvo netikėta. Jie sako nežinantys ir kas galėtų perimti R. Karbauskio pareigas. Tiesa, Seimo vicepirmininkas, „valstietis“ Arvydas Nekrošius užsiminė apie galimą frakcijos augimą.

Frakcija gali didėti?

Kaip portalui LRT.lt sakė A. Nekrošius, kalbų apie tai, kas galėtų frakcijos seniūno pareigose pakeisti R. Karbauskį, kol kas nebuvo. Visgi, jis teigė, kad užkulisiuose kalbama, jog seniūno pareigas gali perimti kuris nors iš dabartinių R. Karbauskio pavaduotojų – Jonas Jarutis arba Aušrinė Norkienė.

„Tikėtina. (Paaiškės – LRT.lt), kai bus frakcijos kokia nors sueiga. Dar šią savaitę neplanavome, o kitą ar dar kitą savaitę bus matyti“, – sakė A. Nekrošius, pats neseniai atsisakęs vietos Teisės ir teisėtvarkos komitete (TTK).

Paklaustas, ar jo manymu frakcija galėtų pritarti J. Jaručio arba A. Norkienės kandidatūrai, A. Nekrošius sakė manantis, kad tai yra realus scenarijus, nes pavaduotojai dirba gerai, todėl daug prieštaraujančių būti neturėtų.

Jis sakė apie R. Karbauskio sprendimą trauktis iš pareigų Seime sužinojęs dieną prieš paskelbiant naujieną. Kas taps seniūnu, turi spręsti frakcija, o pritarti partijos taryba.

Visgi, kalbėdamas apie tai, kas galėtų tapti Kultūros komiteto pirmininku, A. Nekrošius kalbėjo mįslingai: „Čia dar labai ankstyva prognozuoti, kadangi iki kovo 10-osios, nes tik tuomet tikėtina bus tvirtinami komitetai, dar visokių situacijų tikėtina, kad bus. Tikėtina, kad kai kurios frakcijos pasipildys, kai kurios pamažės. Tikėtina, kad visko gali būti ir tos kvotos, galbūt, bus kitokios. Kiek kam bus, dar nėra aišku, bet tikėtina, kad iš dabar esančių komiteto narių bus siūloma.“

Gal mūsų padidės, pavyzdžiui.

Paprašytas sukonkretinti, ką turėjo omenyje sakydamas, jog frakcijos gali didėti ar mažėti, A. Nekrošius tiesiai neatsakė.

„Gal mūsų padidės, pavyzdžiui“, – sakė politikas. Paklaustas, kas gali jungtis prie „valstiečių“, jis teigė, kad kol kas dar anksti kalbėti, bet pokalbiai vyksta.

Imtųsi atsakomybės

Frakcijos seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis portalui LRT.lt sakė, kad pats būti frakcijos vadovu nesisiūlys, bet jei kolegos juo patikės, atsakomybės imtis sutiks.

„Frakcija nuspręs, mes esame du pavaduotojai etatiniai, vienas neetatinis. Aš niekada gyvenime nesisiūlau pats, bet jei kolegos patikės, tai nesikratysiu atsakomybės. Bet tas klausimas tikrai nėra išspręstas, net nesikalbėjom apie tai“, – sakė J. Jarutis.

Tiesa, politikas pripažino, kad nors pamąstymų apie R. Karbauskio pasitraukimą iš pareigų būta, pats sprendimas jam buvo naujiena – apie tai, kad tarybos posėdyje praneš apie sprendimą trauktis, J. Jarutis sakė nežinojęs.

Kultūros komitete – dar du „valstiečiai“

Šiuo metu Kultūros komitete be R. Karbauskio dirba dar du LVŽS atstovai – Stasys Tumėnas ir Robertas Šarknickas. R. Karbauskio penktadienį paklausus, ar kuris nors iš jų taps komiteto pirmininku, valdančiųjų lyderis to garantuoti negalėjo. O jei frakcija padidės, kaip sako A. Nekrošius, gali keistis komitetuose turimų vietų kvotos.

„Valstietis“ R. Šarknickas, kaip ir kiti portalo LRT.lt kalbinti „valstiečių“ atstovai sakė, kad apie pokyčius diskutuota kol kas nebuvo.

„Kai bus komiteto posėdis, žiūrėsime, kas ką pasiūlys, ką pirmininkas, dar kol kas esantis, turės kokių minčių. Apie tai kol kas nesvarstome, nekalbame, nors vieni kiti skambučiai kiek ir vyksta“, – sakė R. Šarknickas, pridurdamas, kad plačiau komentuoti nenori, bet pabrėžė, kad R. Karbauskis yra daug kultūrai nuveikęs žmogus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi