Lietuvoje

2020.02.03 12:32

Skvernelio politinė ateitis priklausys ir nuo sveikatos, ir nuo „valstiečių“ komandos

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.02.03 12:32

Premjero Sauliaus Skvernelio politinė ateitis – vis dar neaiški. Nors buvo pakviestas vesti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, panašu, kad S. Skvernelis dar neketina tarti aiškaus „taip“

Kaip žurnalistams sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, premjeras kol kas nėra priėmęs sprendimo, ar jis apskritai toliau dalyvaus politikoje, kai baigsis jo, kaip ministro pirmininko, kadencija.

„Tai priklauso nuo daug dalykų. Atliekami paskutiniai sveikatos tyrimai ir netrukus pasidalinsime rezultatais. Taip pat tai priklauso nuo to, su kokia programa eis, kokie tikslai vienys LVŽS rinkimuose, kokia bus komanda. Tai yra daug dalykų, apie kuriuos reikia kalbėti“, – sakė S. Malinauskas, pridurdamas, kad daugiau informacijos apie premjero sveikatą turėtų paaiškėti dar šį mėnesį.

Pats S. Skvernelis žurnalistams neseniai sakė, kad jaučiasi gerai.

Skvernelis dėkingas „valstiečiams“, tačiau dėl atstovavimo jiems nėra apsisprendęs

Jis taip pat kartojo premjero socialiniuose tinkluose pasidalinta mintį, kad ne taip svarbu, koks numeris bus rinkimų sąraše, o svarbiau darbai, kuriuos būtų einama dirbti. Visgi premjeras, pasak patarėjo, tai vertina ne tik kaip teigiama jo, kaip ministro pirmininko, bet ir visos Vyriausybės darbo įvertinimą.

„Daug kartų ir viešai, ir neviešai, LVŽS sąjungos lyderis yra kvietęs S. Skvernelį dalyvauti rinkimuose. Tikrai tai nėra jokia naujiena. Šiuo atveju tas kvietimas yra oficialiai pakartotas viešai, tačiau tikrai sutikimas nėra gautas. Priminsiu, kad buvo ir kitų partijų, kurios kvietė“, – komentavo S. Malinauskas.

Premjero patarėjas taip pat pabrėžė, kad kvietimas vesti sąrašą yra svarbus, o LVŽS yra ta politinė jėga, su kuria S. Skvernelis dalyvautų rinkimuose, jei galiausiai nuspręstų tęsti politinį kelią. Visgi, S. Malinauskas patvirtino, kad apie kvietimą vesti sąrašą S. Skvernelis sužinojo iš žiniasklaidos.

„Nedalyvavo ministras pirmininkas LVŽS tarybos posėdyje ir ten priimti sprendimai jam buvo naujiena. Tai yra LVŽS sprendimas, nebuvo suderintas joks išankstinis atsakymas ar pakvietimo faktas“, – sakė S. Malinauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.