Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.03 11:53

Karbauskis: jei Skvernelis negalėtų, sutikčiau ir pats vesti „valstiečių“ sąrašą

Benas Brunalas, ELTA 2020.02.03 11:53

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, reaguodamas į ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pareiškimą, kad jis dar nežino, ar sutiktų vesti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą vyksiančiuose Seimo rinkimuose, tvirtina, kad premjeras neapsisprendžia ne dėl dalyvavimo partijoje, o dėl savo sveikatos. R. Karbauskio teigimu, jei visgi premjeras LVŽS rinkimuose vesti negalėtų, pirmuoju numeriu sąraše, ko gero, būtų įrašytas jis pats.

„Matyt, aš esu žinomiausias iš visų likusių žmonių mūsų sąraše“, – pabrėžia šiuo metu nepalankiausiai šalyje vertinamas politikas.
„Saulius Skvernelis nėra apsisprendęs ne dėl dalyvavimo, bet dėl sveikatos. Tai jis labai aiškiai ir pasako. Jis juk sako, kad, jei jis eis į rinkimus, tai jis eis su Valstiečių žaliųjų sąjunga“, – paprašytas pakomentuoti pirmadienį premjero išsakytą poziciją Eltai teigė R. Karbauskis.

Kartu politikas akcentavo, kad šiuo metu apskritai jokio pasiūlymo premjerui nėra pateikta. Jo teigimu, žiniasklaida tiesiog išpūtė jo pasvarstymus apie logiką, kokios LVŽS turėtų laikytis vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

R. Karbauskis pabrėžia, kad penktadienį po Kaune vykusio „valstiečių“ Tarybos posėdžio jis premjerui pateikė ne pasiūlymą, tačiau tik pasamprotavo, žurnalistui uždavus konkretų klausimą.

„Tiesiog atsakydamas į klausimą, kas vestų sąrašą, aš pasakiau, kad pagal logiką jį galėtų vesti tas, kurio reitingas yra aukščiausias, o tai yra Saulius Skvernelis. Bet tai dar nieko nereiškia, tokio sprendimo nepriiminėja Ramūnas Karbauskis, nepriiminėja ir Saulius Skvernelis – tai nusprendžia partijos Taryba, kuri šio klausimo dar net nesvarstė“, – aiškino R. Karbauskis.

„Aš tik apie sprendimo logiką pakalbėjau, jokio sprendimo nėra“, – pridūrė jis.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, jei visgi S. Skvernelis rinkimuose su LVŽS nedalyvautų, naujų veidų partijos sąrašui nebūtų ieškoma. Politikas teigia, kad tokiu atveju greičiausiai sąrašą vestų pats.

„Jeigu Saulius Skvernelis negalėtų, tokiu atveju arba aš vesčiau, arba būtų kažkoks kitas sprendimas. Bet, ko gero, logiška būtų, jei aš vesčiau... Matyt, aš esu žinomiausias iš visų likusių žmonių mūsų sąraše“, – tvirtino R. Karbauskis.

Apskritai LVŽS pirmininkas pabrėžė, kad rinkimuose jo vedamai partijai naujų lyderių nereikia, esą 2016 m. valdančiąją daugumą formavusi komanda jau dabar dirba labai gerai.

„Mes turime labai stiprią komandą, kuri per tuos trejus praėjusius metus išugdė svarbius gebėjimus ir patirtis. Mums nėra reikalo ką nors kviesti, nes mums nereikia įrodinėti, kad mes darysime kažką kitaip, nei darėme iki šiolei. Mes tęsime pradėtus darbus“, – pažymėjo R. Karbauskis, pridurdamas, kad už „valstiečius“ nėra prasmės balsuoti tiems, kuriems tiesiog nepatinka ši valdančioji partija.

„Jei mes tokie, kokie esame, nebetinkame – tai tokiu atveju už mus balsuoti nėra prasmės“, – apibendrino politikas.

ELTA primena, kad pastarosios savaitės penktadienį R. Karbauskis po Kaune vykusio „valstiečių“ Tarybos posėdžio užsiminė, kad LVŽS sąrašą Seimo rinkimuose galėtų vesti premjeras S. Skvernelis.

Politiko teigimu, S. Skverneliui vesti partijos sąrašą būtų logiška, nes jo reitingas tarp „valstiečių" yra aukščiausias.

„Jeigu Saulius Skvernelis dalyvaus rinkimuose ir galės, logiška būtų, kad jis užimtų tą pačią poziciją kaip ir praėjusiuose rinkimuose, nes jo reitingas yra aukščiausias“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Pirmadienį S. Skvernelis socialiniame tinkle pareiškė esantis dėkingas „valstiečiams“ už pasiūlymą, tačiau, ar juo pasinaudos, šiandien atsakyti dar negali. Visgi, pabrėžė Vyriausybės vadovas, jei jis nuspręs toliau likti politikoje, tą darys kartu su „valstiečių“ partija.

„Šiandien negaliu duoti atsakymo. Jau esu minėjęs: jei apskritai apsispręsiu toliau dalyvauti politikoje, tai darysiu kartu su LVŽS“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį rašė premjeras.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ gruodžio 10–21 dienomis atliktų apklausų duomenimis, S. Skvernelį palankiai vertina 42 proc. piliečių, o nepalankiai – 47 proc. Tuo metu R. Karbauskį šiuo metu palankiai vertina 16 proc. respondentų ir 76 proc. į šį politiką žiūri skeptiškai. Jis yra prasčiausiai vertinimas politikas Lietuvoje apskritai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi