Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.03 10:44

Linkevičius atvyko vizito į Baltarusiją – aplankė lietuvių gyvenvietę

atnaujinta 12.55

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį atvyko į Baltarusiją.

Tai pirmasis ministro vizitas Baltarusijoje po ketverių metų pertraukos, liudijantis Lietuvos valdžios siekį atnaujinti glaudesnį dialogą su Minsku.

L. Linkevičius vizitą pradėjo lietuvių gyvenamame Rimdžiūnų miestelyje, čia jį pasitiko Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus.

Rimdžiūnų mokykloje, kur mokoma lietuvių kalba, ministras teigė, kad šiais metais minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį verta vėl pažvelgti į istoriją ir įvertinti nueitą kelią.

„Ši lietuviška salelė nėra toli nuo Lietuvos, bet taip pat yra svarbi ir brangi mums visiems, kaip ir kiekvienas žmogus, kiekvienas pilietis. Lietuva yra ten, kur plaka lietuviška širdis, kur skamba lietuviškas žodis (...) Tai mus telkia ir skatina kurti ateitį“, – tardamas sveikinimo žodį Rimdžiūnuose sakė L. Linkevičius.

Mokyklos direktorė Svetlana Lukšienė žurnalistams sakė, kad dauguma moksleivių, baigę lietuvišką mokyklą, toliau studijas tęsia Lietuvoje.

„Etniniai lietuviai jau 23 metus ateina į mūsų mokyklėlę ir dauguma pasirenka studijas Lietuvoje, lietuvių kalba. Jie neturi kalbos barjero, aišku, jau ateina pasiruošę šnekėti iš šeimų, šeimos mūsų ir mišrios, ir lietuvių yra“, – žurnalistams sakė direktorė.

Anot jos, mokykloje šiuo metu mokosi 65 moksleiviai, dirba 22 mokytojai, dešimt iš jų yra atvykę iš Lietuvos, tarp jų ir vietos lietuviai, kurie po studijų Lietuvoje pasirinko grįžti į gimtus kraštus.

Direktorė pasakojo, kad surasti mokytojus padeda Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – paskelbia konkursą darbui užsienyje, veikia ministerijos išlaikomas mokytojų bendrabutis.

Po sveikinimo koncerto ministrai pradėjo darbo posėdį. Vėliau pirmadienį numatomas apsilankymas Gervėčių bažnyčioje.

Ministras Rimdžiūnuose žada „ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti nepertraukiamą mokymosi procesą nuo darželio iki mokyklos baigimo lietuvių kilmės vaikams“, prieš vizitą skelbė Užsienio reikalų ministerija.

L. Linkevičius teigia, kad taip pat sieks įtikinti Baltarusiją, jog iki Astravo atominės elektrinės darbo pradžios būtų pateiktas konkretus veiksmų planas dėl saugumo priemonių, atsižvelgiant į tarptautines rekomendacijas.

Jis taip pat žada pasiūlyti Baltarusijai per Lietuvą importuoti naftą ir dujas kaip alternatyvą tiekimui iš Rusijos.

Vizito metu L. Linkevičius susitiks ir su Baltarusijos pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių aktyvistais.

Liepą pareigas pradėjęs eiti prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad sieks pamažu atnaujinti dialogą su Baltarusija, nes Lietuvai svarbu, jog kaimyninė šalis išsaugotų savarankiškumą nuo Rusijos.

Opozicijoje esantys konservatoriai kritikuoja L. Linkevičiaus vizitą. Jie sako nerimaujantys, kad atsivėrimas Baltarusijai gali reikšti nederamas nuolaidas dėl Astravo atominės elektrinės.

Pastaraisiais metais didesnį dėmesį Baltarusijai rodo ir didžiosios Vakarų šalys. Savaitgalį Minske lankėsi JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi