Lietuvoje

2020.02.03 08:12

Sveikatos apsaugos viceministras: Lietuvoje trys žmonės tirti dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu

atnaujinta 08.24

Pirmadienio rytą LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ lankęsis Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis tikina, kad Lietuvoje jau trys žmonės laboratoriškai tikrinti dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu, tačiau visi šie atvejai nepasiteisino.

Kaip tikina viceministras, dėl atvejo Kaune, kai žmogus buvo tiriamas dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu, neigiami atsakymai iš laboratorijos gauti dar šeštadienį vakare.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad šeštadienį pavakarę gavome laboratorijos atsakymą, tai buvo skambutis telefonu, kad susirgimas nepasitvirtino, o oficialūs išrašai pasirodys pirmadienį“, – LRT RADIJUI sakė viceministras.

Jis patikslino, kad iki šiol Lietuvoje tyrimai buvo atlikti 3 asmenims, tačiau visiems jiems liga nepatvirtinta.

„Buvo 3 įtarimai tokie, kur atlikti tyrimai, jie visi nepasitvirtino, tai džiugi naujiena, bet matydami, kas vyksta pasaulyje, mes dar turime stiprinti ir savo prevenciją, ir būti ypatingai dėmesingi, jei būtų net menkiausias įtarimas. Ir matyt tie laboratoriniai tyrimai, kadangi jie pirmieji buvo, tai gal jie sulaukė didesnio dėmesio, tačiau matydami, kas dedasi, tokie tyrimai bus (atliekami – LRT.lt) ir tikėkimės, kad jie visi bus neigiami“, – LRT RADIJUI sako viceministras.

A. Šešelgis džiaugiasi, kad žmonės kreipiasi į gydytojus, kai jiems kyla įtarimų, kad gali sirgti koronavirusu.

„Žmonės reaguoja, tai yra džiugu, kad nereikia raginti. Dėl atsargumo, kadangi susiduriam pirmą kartą su koronaviruso simptomais, gydytojai ima mėginius ir siunčia juos laboratorijai“, – pasakoja jis.

A. Šešelgis sako, kad gydytojai, įvertinę situaciją, nusprendžia, ar tirti žmogų dėl viruso, ar tik stebėti situaciją.

Apie savaitgalį pasirodžiusią informaciją, kad net Lietuvoje trūksta medicininių kaukių, viceministras kviečia atkreipti dėmesį į tai, kad dauguma jų – pagamintos Kinijoje, kur yra koronaviruso židinys, o pačiai Kinijai trūksta apsisaugojimo priemonių.

Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi dėl turimų rezervų, kuriuose yra medicininių priemonių. Ir teigia, kad jų trūkumo bent kol kas nėra.

Jis tikina, kad dar nė vienas lietuvis nesikreipė į Lietuvą dėl noro grįžti į gimtinę iš Kinijos.